חודש נובמבר בפתח וזה הזמן לחגיגת הקניות השנתית. זה מתחיל ביוזמת ShoppingIL, ממשיך ל-'יום הרווקים' הסיני והשיא הוא כמובן 'יום שישי השחור' האמריקאי כשמיד לאחריו מגיע Cyber Monday.

אז מה צפוי לנו? איך תתכוננו והיכן תתחילו לקנות בהנחות כבר עכשיו? הרכבנו עבורכם מדריך עם כל מה שצריך לדעת.

הכינו את השטח

בין אם בארץ או בחו"ל, במבצעי קניות תמיד צריך להיות זהירים. חייבים תמיד לבדוק האם אכן מדובר במבצע אמיתי או שמה מדובר במחיר המקובל. לכן אנו ממליצים להתחיל ולהתכונן – לבדוק כבר כעת מהו המחיר המוצע עבור המוצר בו אתם חושקים, מה היה המחיר במבצעים קודמים ומהם אפשרויות המשלוח העומדות לרשותכם. כך כאשר המבצעים יחלו בפועל תוכלו לדעת האם אכן מדובר בהנחה משמעותית, האם זה באמת הזמן לבצע רכישה.

עקבו אחר המחירים

מבצעים יש כל השנה ולא רק בימי מכירות. לכן כדאי לעקוב אחר מוצרים שונים שאתם מעוניינים בהם כל הזמן באמצעות כלים שונים ולא להניח באופן אוטומטי כי המחיר המוצע בחנות הוא אכן הנמוך ביותר. כדי לבדוק את היסטוריית המחיר באמזון (Amazon) אנו ממליצים להשתמש ב-CamalCamalCamal. התוסף MonkeyEcho יציג את היסטוריית המחירים ב-GearBest ועם SlickDeals תוכלו לקבל התראות על מבצעים שונים ברשת בהתאם למונח אותו אתם רוצים לאתר.

בדקו עלות משלוח ומסים

מצאתם את המוצר והמחיר מושלם? יופי, עכשיו כדאי לבדוק גם את העלויות הנוספות שייתכן ויצוצו. הדבר הראשון שצריך לבדוק הוא עלות המשלוח. זה נראה דבר פשוט לכאורה, אך הוא יכול להסתיר בתוכו עלויות נוספות. כך, לדוגמה, בעת כניסת המוצר לארץ ייתכן ותידרשו לשלם מסים נוספים. לכן, באם מדובר במוצרים שמעל 75 דולר, יש לבדוק כיצד המוצר נשלח ומי משלם את הפרשי המס – האם זה אתם כשהמוצר מגיע לישראל או שהמחיר כולל כבר את כל העלויות הנוספות.

קרא עוד:  בקשו סליחה: חמש שגיאות שאתם עושים עם הטלפון שלכם

ברכישה דרך אמזון, לרוב יחושבו עלויות המסים המלאות כולל הכל כך שלא תופתעו. כך גם אצל לא מעט מוכרים אמריקאים ב-eBay. באתרים הסינים לעומת זאת המשלוח אמנם חינם אך אם יהיו עלויות מסים – זה עליכם. (מדריך המיסים ושחרור מהמכס)

SHOPPING IL

ShoppingIL
זו השנה הרביעית שבה יוזמת הקניות הישראלית ShoppingIL של גוגל (Google) יוצאת לדרך. בשנה שעברה השתתפו עשרות חנויות רשת שהציעו מבצעים והנחות שונות על מגוון של מוצרים, ובכל שנה החגיגה גדולה עוד יותר. למעלה מ-1,000 חנויות ישראליות משתתפות ביוזמה. הן יחשפו את המבצעים ב-7 בנובמבר ואלה יהיו תקפים למשך 48 שעות.

מתי: 7-8 בנובמבר
היכן: אתרי מסחר ישראליים (רשימה)

יום הרווקים
חגיגת הקניות הסינית מתרחשת מעט לפני המקבילה האמריקאית. זה קורה ב-11.11 ביום שמכונה Singles Day, או 'יום הרווקים'. החל ביום לפני יחלו האתרים הסינים במבצעי מכירות, קופונים ותחרויות שייערכו למשך זמן קצר. כדאי להתעדכן בעמודים שיעלו בעוד מספר ימים ויתעדכנו עם המבצעים השונים, אך מומלץ לא להמתין וכבר כעת לבדוק את המחירים 'לפני המבצע'.

באתר GearBest העלו עמוד מבצעים שייפתח עם תחילת המכירות המקודמות ב-5 בנובמבר. באתר מציעים חווית קניות, משחקים והנחות על רוב המוצרים. הגולשים יוכלו ליהנות מהגרלות המתקיימות מספר פעמים ביום, קופונים אישיים, שקיות הפתעה (Lucky Bag) שאותם רוכשים מבלי לדעת מה התכולה, רכוש אחד וקבל את השני במתנה ועוד.

קרא עוד:  הכי זול שהיה: OnePlus 7 בירידת מחיר משמעותית (עדכון)

Singles Day

באתר AliExpress מציעים קופונים שונים והנחות עוד לפני שהחל חג הקניות. אפשר לראות את המחירים המוזלים כבר ולשלם בפועל בעת תחילת המכירה. באתר Banggood עלה עמוד המבצעים בו מבטיחים קופונים שיעניקו 9-10% הנחה על כלל מוצרי האתר, קופונים להנחות חד פעמיות, הגרלה בין הגולשים ועוד.

מתי: 11 בנובמבר
היכן: אתרי מסחר סינים (Banggood, GearBest, TinyDeal, AliExpress, GeekBuying ועוד)

יום שישי השחור
'יום שישי השחור' (Black Fridy) הוא יום המציין את עונת הקניות הגדולה בארצות הברית. הוא חל ביום השישי האחרון של נובמבר. בניגוד לימי קניות אחרים, כאן ההנחות מאוד משמעותיות ומספר החנויות המשתתפות הוא עצום. אמזון (Amazon), איביי (eBay) ועוד חנויות אמריקאיות מציעות הנחות על מגוון מוצרים ואפילו האתרים הסינים מצטרפים לחגיגה. גם בישראל מוצעים הנחות שונות שיתפרסמו בלילה שלפני.

אתר אמזון מתחיל לטפטף מבצעים כבר מעכשיו, בעמוד המבצעים המכונה Early Black Friday Deals הוא מציג מגוון מוצרים שונים בהנחות היום .

מתי: 23 בנובמבר
היכן: חנויות ואתרי מסחר בארצות הברית וגם בישראל (עמוד המבצעים Amazon, Amazon UK)

Cyber Monday
מיד לאחר יום שישי השחור מתחיל סבב נוסף של קניות באתרי המסחר האמריקאים. זה יתקיים ביום שני שלאחרי Black Fridy ובו מבצעים דומים – אך אלו יעלו רק באתרי הרשת ולא בחנויות הפיזיות.

מתי: 26 בנובמבר
היכן: אתרי מסחר בארצות הברית

אנו נמשיך לעקוב ונפרסם כאן מבצעים שונים לאורך כל החודש.