בשנה שעברה השיקה אפל (Apple) את iPhone X במחיר של 999 דולרים – היקר ביותר עד כה למכשיר iPhone. כעת, לפי הערכות, מתכוננת החברה להעלות את המחיר עוד יותר עבור המכשיר הבא. נראה כי הדיווחים על רמת עניין נמוכה מהמצופה וירידה קלה במכירות המכשירים שלה לא גרמו לאפל לשנות את תכניותיה, או שהמטרה במחיר הגבוה היא לפצות על כך.

ה-iPhone X היקר יותר שיוצג השנה יגיע עם מסך גדול יותר, והוא יתומחר לפי ההערכות ב-1,100 דולרים. בגרסאות הגבוהות, עם נפח זיכרון מקסימלי, עשוי המחיר להגיע ל-1,200 דולרים ואף יותר. גרסה משודרגת של הדגם הנוכחי, בגודל מסך זהה, תוסיף להימכר תמורת 999 דולר. אולם בקצה התחתון של קו מכשירי ה-iPhone, צפויה אפל דווקא להוזיל את מחיר דגם הבסיס iPhone SE לכ-300 דולרים.

האסטרטגיה של אפל, כפי שהיא מתוארת בידי האנליסטים האחראים להערכות הללו, היא להכניס כמה שיותר אנשים אל תוך 'משפחת ה-iPhone' באמצעות דגם בסיס זול ונגיש יחסית, ולנסות לשכנע אותם לשדרג לדגם יקר יותר בכל שנה או שנתיים. נראה שבינתיים לפחות, זה עובד: מחירו הממוצע של טלפון מבית אפל הנמכר בשוק טיפס מ-600 ל-800 דולרים בשנים האחרונות, במקביל להצפת השוק בתחליפים זולים בהרבה.