דפדפן ה-Edge החדש של מיקרוסופט (Microsoft) שהושק השבוע רשמית, נמצא מהיר יותר מהמתחרים, כך לפי מבחן ביצועים השוואתי ראשון שערך לו השבוע אתר VentureBeat.

האתר השווה בין ארבעה דפדפנים עדכניים: Chrome 79 של גוגל (Google), דפדפן Firefox 72 של מוזילה (Mozilla) לצד Brave 1.2 ו-Edge 79, כאשר שני האחרונים מבוססים על Chromium 79. כדי לספק לדפדפנים הוותיקים יותר תנאי פתיחה שווים לדפדפן שזה עתה שוחרר, האתר התקין את כל ארבעת הדפדפנים על מערכת Windows 10 נקייה שהותקנה על מחיצה חדשה במחשב נייד מדגם Surface Laptop, בעל מעבד Core i5 מהודר השביעי וזיכרון עבודה בנפח 8 גיגה-בייט.

ההשוואה כללה שמונה מבחנים, שרובם בודקים את ביצועי הג'אווה-סקריפט של הדפדפנים. בקטגוריה הזו ניצח אדג' ב-2 מבחנים: SunSpider ו-JetStream שפותח על ידי אפל (Apple); במבחן Octane ניצח כרום, ובמבחן Kraken, שפותח על ידי מוזילה, ניצח פיירפוקס.

מהיר יותר מהמתחרים

מבחנים אחרים שהורצו על הדפדפנים כללו את Speedometer, הבוחן מהירות כללית ובו ניצח אדג'; MotionMark, שפותח על ידי הצוות האחראי על מנוע Blink ובודק ביצועים גרפיים, וגם בו ניצח אדג'; WebXRPT, הבוחן ביצועי HTML5 וג'אווה-סקריפט ובו ניצח פיירפוקס; ו-Basemark, הבוחן תאימות לסטנדרטים ובו ניצח ברייב.

בסך הכל, ניצח אדג' במחצית מהמבחנים – ארבעה מתוך שמונה, כאשר ההפרשים בינו לבין כרום היו תמיד גבוהים מעט מההפרשים בין כרום לברייב. פיירפוקס ניצח בשני מבחנים, אך במבחנים בהם הפסיד הוא תמיד הפסיד בהפרש עצום לעומת האחרים. ברייב הגיע בכל המבחנים מלבד זה שבו ניצח לתוצאות כמעט זהות לכרום, מלבד במבחן הביצועים הגרפיים, בו הגיע ברייב לתוצאה גרועה בהרבה מכרום ואדג', אך עדיין טובה בהפרש עצום מזו של פיירפוקס.