לא מזמן הצגנו בפניכם את סביבת ההתאמה האישית xposed. כעת אנחנו הולכים עוד צעד אחד קדימה להכרת סביבת ההתאמה האישית הזו, ואנחנו מציגים בפניכם כמה מודולים שאנחנו חושבים שהם מומלצים יותר מאחרים, והם יעזרו לכם לעצב את מכשירכם כמעט כרצונכם.

Tinted Status Bar
המודול החביב הזה מאפשר להתאים את שורות ההתראות (Status Bar) ואת כפתורי הניווט הרכים (Navigation Bar) לצבע האפליקציה שבה אתם נמצאים בצורה דומה לדרך בה הם מוצגים ב-iOS 7 של אפל (Apple).

בנוסף על כך ניתן להחליט איזו אפליקציה תקבל את העיצוב בצורה אוטומטית ואיזו לא תקבל אותו כלל, ובמידה והצבעים לא מתאימים לטעמכם, ניתן בקלות לעיין בקובץ ושם לבחור צבעים חלופיים.

טיפ קטן: בשביל לקבל סטאטוס בר שקוף סטייל קיטקט (Kitkat) במסך הבית שלכם ובמסך נעילה  יש לבחור בצבע 66000000.

HKTMHKTheme Manager
ללא ספק כאשר מדברים על עיצוב עולה בראש "ערכות נושא" המודול הזה מומלץ למי שבחר שלא להתקין רומים כגון CyanogenMod אך עדיין רוצה להתקין ערכות נושא מלאות למכשיר האנדרואיד שלו.

לאחר התקנת המודול, ובצורה די פשוטה, ניתן לבחור מתוך עשרות ערכות הנושא הקיימות ב-Google Play ולהחיל אותם בקלות. שימו לב שלא כל ערכת תוצג בצורה המלאה.

לאחר ההתקנה יש לבחור בערכה הרצויה ואפילו ניתן להחליט איזו אפליקציה לא תקבל את השינוי או לחילופין לערבב בין ערכות נושא.

טיפ: במידה ואתה לא רואים בממשק את ערכות הנושא המותקנות יש להיכנס להגדרות HKTheme Manager > Search Options ואז לסמן את Search For CM Themes .

UniconUnicon
אין ספק שיש אפליקציות שעליהם שווה לשלם Unicon  היא לדעתי אחת מהם.

את המודול הזה יש תחילה להוריד מהחנות (בתשלום של 5.60 ש"ח) ולאחר מכן לאפשר אותו ב-Xposed . כרגיל מה שהוא יאפשר לכם זה שינוי כל האייקונים במערכת אפילו שאתם נמצאים במסך הבית של גוגל (GNL-Google Now Launcher) או בכל אחד אחר שלכאורה לא אמור לתמוך בשינוי.

כל שצריך לעשות זה לבחור בערכת האייקונים האהובה עליכם. אני אישית מעדיף את belle Ui, אך כמובן שניתן לבחור בכל אחת אחרת.

GELSettingsXposed GEL Settings
אם בעיצוב מסך הבית של גוגל עסקינן, אסור לדלג המודול המעולה הזה המאפשר התאמות ל-GNL ברמה שאנו רואים בדרך כלל רק במסכי בית צד שלישי כדוגמת נובה או Apex. בין היתר ניתן לשנות מספר אייקונים בדף, להסתיר את שורת החיפוש, להוסיף הוספת מחוות, להגדיר כפתורי ניווט רכים שמשתנים בהתאם לדף ועוד.

המודול הזה עבר לאחרונה תלאות כאשר המפתח נאלץ לכתוב אותו מחדש עכב עדכון של Google Now לגרסה 3.4 ששבר את ההתאמה אך כרגע ניתן שוב להשתמש במודול. להורדת המודול (בטא).

Ex-Themer 2
לסיום נקנח במודול שמספק עיצובים שונים לאפליקציות שונות, כולל: Hangouts, Whatsapp, Google play Music, Google Keyboard, Google Paly ואף להגדרות המכשיר. ניתן לבחור בערכות מוכנות או בחלק מהאפלקציות להתאים את הצבעים בעצמכם.

את המודולים המוזכרים יש כמובן להוריד ישירות מתוך הסביבה.

ישנם עוד עשרות רבים מומלצים ומתוכם ננסה לבחור את הטובים ביותר בכתבות הבאות.

ומה אתכם? על מה אתם ממליצים?