לפי אתר DxOMark, העוסק בבדיקות יסודיות של מצלמות במכשירי טלפון חכמים, דגם הדור החמישי של ה-Galaxy Note 10 מבית סמסונג (Samsung) הוא כעת המכשיר המצויד במצלמה הטובה ביותר בשוק. בכך הצליח לגזול ה-Note 10 את התואר מה-P30 Pro של וואווי (Huawei), שהצליח להחזיק בו לאורך רוב השנה.

מערך הצילום האחורי של ה-Note 10 זכה לציון 113, נקודה אחת יותר מזה של ה-P30 Pro. גם מצלמת הסלפי של ה-Note 10 הצליחה לעקוף את השיאן הקודם, ה-Galaxy S10 של סמסונג, ובכך הופכת מצלמת המכשיר לטובה ביותר בשוק בסך הכל. במהלך המבחן מציינים ב-DxOMark במיוחד את שחזור הצבעים המדויק, ואת היכולת לצלם תמונות מפורטות גם על רקע בהיר במיוחד, וגם בחשכה כמעט מוחלטת.

יתרון נוסף של ה-Note 10, שאיננו קשור ישירות במערך הצילום אומנם אך בהחלט עשוי להקל על השימוש, הוא היכולת לצלם ואף לשלוט באפקטים שונים דרך עט ה-S Pen, וכך לשלוט מרחוק במצלמה.

המבחן של DxOMark נערך על בסיס דגם הדור החמישי של ה-Note 10, אולם מערך הצילום של דגם זה זהה לחלוטין לדגם ה-Note 10 Plus הרגיל שיימכר בישראל, ועל כן ניתן לצפות שדגם זה היה זוכה לציון זהה במבחן. דגם ה-Note 10 ה״רגיל״ והקטן יותר איננו מצויד במערך צילום זהה, ועל כן ייתכן שהוא נופל ביכולותיו מדגם ה-Plus, אם כי זה כמובן לא אומר בהכרח שאיננו מסוגל לצלם תמונות באיכות גבוהה ולהתחרות היטב במכשירי דגל אחרים בקטגוריה זו.

קרא עוד:  אופס: סמסונג שלחה בטעות הודעה מוזרה למשתמשים

הצצה ראשונה: Galaxy Note 10