מנוע החיפוש DuckDuckGo ממשיך בצמיחה שלו. המנוע, ששם דגש על שמירת הפרטיות של המשתמשים בשירותיו, כך שמפרסמים לא יכולים למקד הודעות על סמך פרופיל החיפוש של המחפשים, כשהחברה אף אינה שומרת נתונים כאלה, חצה את קו 10 מיליארד החיפושים שבוצעו בו מאז השקתן, ומה שמדהים הוא שחלק משמעותי מהכמות הזו בוצעה בדצמבר האחרון בלבד, וזה זינוק משמעותי ביותר שאולי מצביע על עלייה במודעות למנוע הצנוע – במיוחד אם משווים אותו לקוגלמט גוגל (Google).

ויותר מכך, לפי החברה היא גם הגיעה לציון דרך בהיבט של החיפושים היומיים עם כמות של 14.262 חיפושים ליום. באותה תקופה בשנה שעברה כמות החיפושים היומיים התקרבה ל-9 מליון, כך שגם בהיבט של שנה לשנה מדובר בקפיצת דרך גדולה של 50% ויותר.

ואם זה לא מספיק, החברה הודיעה כי תרמה סכום של 225 דולר לתשעה ארגונים אחרים שתומכים בגלישה בטוחה וחופשיה באינטרנט. בין הארגונים הללו ניתן למצוא את פרויקט (Tor) ואת הקרן לחופש העיתונות.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.