מנוע החיפוש DuckDuckGo, המציע חלופהת חיפוש בדמות מודל מסחרי שאיננו נשען על מעקב וחדירה לפרטיות המשתמשים, מדווח על שיא חדש בכמות החיפושים היומית: 30 מיליון פניות ב-24 שעות.

מדובר בעדות למודעות ההולכת וגדלה של הגולשים לסוגיות פרטיות ואבטחת מידע. כדי להגיע לכמות של עשרה מיליון חיפושים נדרש האתר ללא פחות מעשר שנים, שנתיים אחר כך הוא כבר טיפל בעשרים מיליון פניות, ועכשיו, פחות משנה והוא כבר שובר שיא נוסף.

בעוד שרוב מנועי החיפוש המובילים בשוק מבצעים מעקב אחר המשתמשים במטרה להתאים עבורם פרסומות, DuckDuckGo איננו שומר את היסטוריית החיפושים ולא משתמש ב-'עוגיות' על מנת לעקוב אחר החיפושים המתבצעים בו. הפרסומות שכן מופיעות באתר מותאמות על פי מילת החיפוש בה נעשה שימוש באותו רגע. גם במקרה של פריצה למערכות האתר, לא ימצא בהן הפורץ מידע אישי אודות משתמשים ולא ילמד דבר על הרגליהם.

בעוד שהנתונים אותם מציג DuckDuckGo מרשימים ביחס לחברה קטנה שאינה נהנית בדרך כלל מפרסום נרחב, הרי שעדיין מדובר במנוע חיפוש זעיר ביחס למתחריו: כ-%0.18 בלבד מהשוק הגלובלי. מנוע החיפוש של גוגל (Google) מוסיף ליהנות מדומיננטיות ברורה עם שליטה בכ-77% מהשוק וכ-3.5 מיליארד חיפושים ביום.