בנדא מגנטיק, היבואנית של DJI בישראל השיקה את Spark, הרחפן הזעיר והחדש של יצרנית הרחפנים המפורסמת מסין. Spark יחל להימכר בתחילת שבוע הבא במחיר של 2,499 שקל.

הרחפן החדש הוא הקטן ביותר שיש ל-DJI להציע. Spark שוקל 272 גרם בלבד, וגודלו כפחית קטן בהרבה מהדגמים האחרים מתוצרתה. בתוכו סוללה המספקת 16 דקות תעופה במהירות 50 קמ"ש והמצלמה בחלקו הקדמית מסוגלת לצלם ב-1080p או לצלם תמונות ב-12 מגה פיקסל, כשהיא נעה על על ציר ומסוגלת להסתובב.

ניתן לשגר את הרחפן ישירות מכף היד זאת בעזרת לחיצה בכפתור ייעודי הממוקם בחלקו האחורי, ובעזרת מחווה יוכל הרחפן לחזור לאותה הנקודה ממנה שוגר. כך ניתן לשלוט בו גם במחוות שונות ומבלי הצורך במכשיר נלווה – תנועת היד תזיז את הרחפן לאותו הכיוון ומחוות יד מוגדרת תבצע צילום תמונה. לחלופין, קיימת האפשרות לשלוט ברחפן בעזרת הטלפון למרחק של עד 100 מטר או להרחיב את השליטה בעזרת שלט ייעודי ל-2 ק"מ.

האפליקציה DJI G מאפשרת שליטה והטסה שלו הן באמצעות השלט והן באמצעות טלפון חכם או מחשב לוח ומציעה שיתוף ישיר לרשתות חברתיות, צפייה בשידור חי באיכות HD, מצב לימוד ייחודי לטייסים חדשים עם הגבלת גובה ומרחק, מנגנון אוטומטי של "חזרה הביתה" במקרה של אובדן קשר עם השלט, שימוש בכלי מפה, רדאר ועריכת וידאו.

"אנחנו שמחים להציג את המהפכה האחרונה ביותר ש- DJI מובילה בהנגשת עולם הרחפנים לכל המשפחה, הן מבחינה טכנולוגית והן מבחינת המחיר" פתח את האירוע ההשקה אריאל אמור, מנכ"ל בנדא. "זוהי מגמה מבורכת שראינו כבר לפני כמה חודשים בהשקת ה- Mavic Pro ואני יודע בוודאות שהיא רק תלך ותתחזק" הוסיף. פול גלנד, סמנכ"ל שיווק בנדא, פתח את תצוגת התכלית והציג את מגוון התכונות של ה- SPARK וציין כי "מגוון מצבי הטיסה המובנים, יחד עם הפיצ'רים הייחודיים הופכים את השימוש ברחפן לאינטואיטיבי במיוחד ומרחיבים משמעותית את קהל היעד וטווח הגילאים שייהנה ממנו".

ערכת הרחפן הבסיסית כוללת סוללה ומטען. ניתן לרכוש את ערכת Spark Combo הכוללת שלט, סוללה נוספת, מטען, תיק צד, ושני סטים של מדחפים להחלפה.