חברת DJI החשבת לאחת החברות המובילות בשוק הרחפנים, חושפת את הרחפן החדש שלה הנחשב לקטן והזול ביותר שהציגה: DJI Spark, רחפן 4 להבים (Quadcopter) שלמרות גודלו הוא עשיר בתכונות של הדגמים הגדולים.

Spark שוקל 272 גרם בלבד, וגודלו כפחית קטן בהרבה מהדגמים האחרים מתוצרתה. בתוכו סוללה המספקת 16 דקות תעופה במהירות 50 קמ"ש והיא נטענת דרך שקע Micro-USB. מלבד זאת, לרחפן מצלמה בעלת חיישן ברזולוציית 12 מגה-פיקסל, יכולות צילום וידאו באיכות 1080p עם מייצב תמונה. בנוסף המצלמה נעה על גבי ציר המאפשר לה תנועה סיבובית ומעלה ומטה.

בזכות גודלו הזעיר של Spark, ניתן לשגר את הרחפן ישירות מכף היד זאת בעזרת לחיצה בכפתור ייעודי הממוקם בחלקו האחורי, ובעזרת מחווה יוכל הרחפן לחזור לאותה הנקודה ממנה שוגר. כך ניתן לשלוט בו גם במחוות שונות ומבלי הצורך במכשיר נלווה – תנועת היד תזיז את הרחפן לאותו הכיוון ומחוות יד מוגדרת תבצע צילום תמונה. לחלופין, קיימת האפשרות לשלוט ברחפן בעזרת הטלפון למרחק של עד 100 מטר או להרחיב את השליטה בעזרת שלט ייעודי ל-2 ק"מ. מעבר לכך ניתן לשפר משמעותית את חויית התעופה בעזרת שימוש במשקפי מציאות מדומה תומכים כמו DJI Goggles.

לצורך איתור מדויק בעת תעופה, DJI ציידה את Spark בחיישן GPS שיציג מיקום נוכחי בזמן אמת, וכמו גם חיישני מכשולים אשר ימנעו את פגיעתו במטרות שבדרך. במצב בו הסוללה אוזלת, ידע הרחפן להתריע על כך ולחזור באופן אוטומטי לנקודת השיגור.

קרא עוד:  אחרי שהשיקה מחדש את Galaxy Fold, סמסונג ביטלה את כל ההזמנות המוקדמות

Spark: קטן אבל עם תכונות של הגדולים

במסגרת תכונותיו מציע DJI Spark מצבי צילום שונים אשר חלקם מוכרים מן הדגמים הקודמים. אחד משירותיו הוא צילום מעקב או צילום בזמן תנועה. לכך נוספים שירותים מוכרים כמו צילום מעגלי לתמונות וסרטונים ב-360 מעלות וצילום ספורט אשר מאפשר לרחפן לטוס במהירות מירבית, אך יחד עם זאת להתעלם מאזהרות חיישני המכשולים.

לצד זאת ישנם מצבי צילום מוכרים פחות כמו Rocket לצילום מהיר תוך עלייה לאוויר ו-QuickShot שמאפשר צילום סרטון ובחירה של 10 שניות מתוכו. לאחר צילום ה-Spark יוכל לערוך שינויים קוסמטיים באופן אוטומטי על ידי יצירת עומק לתמונה ואם נבחר גם ישתף זאת באופן מיידי.

ה-DJI Spark הושק למכירה מוקדמת ומחירו 449 דולר (כ-1,791 ש"ח) בצבעים לבן, כחול, ירוק, אדום וצהוב. הקונים בהזמנה מוקדמת יקבלו סוללה יחידה, מטען ושלושה זוגות של להבים חלופיים, כאשר ניתן גם לרכוש חבילת Spark Fly More הכוללת סוללה רזרבית, שלט, להבים נוספים, נרתיק נשיאה ומטען נייד כל זאת בסך 699 דולר (כ-2,509 ש"ח). מכירתו של הרחפן צפויה להיפתח ב-15 ליוני, ובהתחשב בעובדה שמוצריה הקודמים נחתו גם בישראל– מעניין לראות האם גם הפעם יגיע המכשיר למחוזותינו.