בתערוכת CES 2020 דל (Dell) הפתיעה עם זוג מחשבים ניידים מתקפלים ובנוסף גם הציגה את Alienware Concept UFO, קונסולת משחק בתצורה ניידת עם מסך ובקרי שליטה מתפרקים.

מדובר בתצורה זהה לזו של ה-Nintendo Switch, אך בניגוד לקונסולה ההיברידית של נינטנדו (Nintendo, ה-Alienware Concept UFO היא בעצם מחשב x86 נייד המבוסס על מערכת ההפעלה Windows 10. לכן ניתן להוריד אליו משחקי מחשב מלאים באמצעות פלטפורמות כמו Steam או Epic Game Store, לשחק בהם במצב נייד בדרכים או בחיבור למסך באמצעות תחנת עגינה.

Image result for Concept UFO

מבחינת מפרט Concept UFO מצוייד במסך בגודל 8 אינץ׳ באבחנה של 1900×1200 פיקלסלים, צמד בקרי שליטה מתפרקים הכוללים 4 כפתורי פעולה, 4 כפתורי חיצים, 2 סטיקים אנלוגיים, 4 כפתורי כתף ו-2 חיבורי USB Type-C בחלק העליון והתחתון של היחידה עם המסך. את ה-Concept UFO מניע מעבד אינטל מהדור העשירי ומעבד גרפי Ryzen של AMD.

מכיוון שמדובר במוצר קונספט, ביצרנית בחרו שלא לפרט מעבר לכך, אך באירוע הוצג כיצד המכשיר מריץ מספר משחקים כמו משחק המכות Mortal Kombat 11 ומשחק המירוצים F1 2019. עם זאת, לא ברור עד כמה הקונסולה הזו אכן חזקה והאם היא מסוגלת לספק זמן שימוש סביר.

״אנחנו עובדים על מספר איטרציות של הקונספט הזה ויש לנו עוד עבודה רבה״, אמר ויויאן ליאן, ראש חטיבת המשחקים בדל, כך שכרגע לא ידוע אם ומתי תשיק החברה מוצר דומה.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.