תערוכות כדוגמת CES 2020 לא תמיד מיועדות להצגת מוצרים סופיים. דל (Dell) למשל בחרה להציג, בין השאר, שני קונספטים למחשבים עתידיים שהיא מתכננת בימים אלו, אם כי עדיין לא ברור אם הם יגיעו לכדי ייצור.

אחד מהם, זה שמוצג בכותרת של הידיעה הזו, מכונה Concept Duo והוא בעצם מחשב הפיך לכל דבר רק שבמקום המקלדת יש עוד מסך. שני המסכים הם בגודל של 13.4 אינץ' מה שמצביע על מסגרת דקיקה במיוחד מסביב ושניהם כמובן תומכים במגע.

מזכיר את Yoga Book של לנובו (Lenovo)? כמובן. עם זאת, יש שני הבדלים עיקריים: במקרה של ה-Duo מדובר בשני מסכים צבעוניים, והוא גם הפיך לחלוטין ך שניתן להשתמש בו גם במצב טאבלט. כצפוי יש גם עט אלקטרוני שמלווה את המחשב.

את מחשב הקונספט השני הזכירה אינטל (Intel) במסיבת העיתונאים שלה כשהציגה גם את ה-ThinkPad X1 Fold שכבר עושה את צעדיו לשוק. המחשב הזה מכונה Concept Ori וזהו מחשב 'פרסת הסוס' (Horseshow Bend) שהחברה בודקת לקראת ייצור אפשרי.

Ori מציע מסך בגודל 13 אינץ' עם שלדה שמאפשרת לקפל אותו פנימה על ציר מוסתר כדי שניתן יהיה לשאת אותו בקלות רבה יותר. הקיפול הוא על הציר האנכי, די כצפוי, גם הוא יאפשר, ברגע שמקפלים אותו, לעבוד למעשה עם שני מסכים המחוברים זה לזה.

דל לא מסרה פרטים מעבר לזה, בוודאי לא על תצורה, ואמור מדובר במחשבי קונספט בלבד.