בעוד שהנחיות משרד הבריאות הנוגעות למגפת הקורונה אינן מגבילות (בינתיים) את פעילותם של אתרי מסחר המאפשרים רכישת מוצרים באמצעות משלוח, נראה כי קשיים אחרים יביאו בכל זאת לעיכובים בפעילותם. בדואר ישראל מעדכנים כי הצפי הוא לעיכובים משמעותיים של משלוחים מחו"ל, לרבות בשירות דואר בינלאומי מהיר (EMS).

הסיבה לכך, לפי דואר ישראל, היא צמצום הטיסות מישראל ואליה. בחברה ינסו להשלים את הפער באמצעות טיסות מטען ושיתוף פעולה עם חברות תובלה המתחרות עמה בדרך כלל, אך כאמור הצפי הוא עדיין לעיכובים בקבלת משלוחים שהוזמנו מאתרים בחו"ל.

עיכוב נוסף עשוי להרשם לרוכשים באתר אמזון (Amazon), שהודיע לסוחרים כי עליהם להפסיק לשלוח למחסני החברה מוצרים שאינם מוגדרים בציוד בסיסי או רפואי עד ל-5 באפריל. מוצרים כאלו שכבר נמצאים במלאי יוסיפו להמכר, אך סביר להניח כי המלאי יאזל בימים הקרובים וכאמור לא יחודש עד החודש הבא.

באמזון מסבירים כי מגפת הקורונה הביאה לעלייה אדירה בהיקף ההזמנות בהן היא נדרשת לטפל, ועל כך הוחלט להקדיש את עיקר משאבי החברה לאספקה של מוצרים בסיסיים לבית, לתינוקות ולחיות מחמד, כמו גם לציוד רפואי. כל יתר המוצרים נמצאים מבחינת אמזון בעדיפות נמוכה יותר, עד שמשבר מגפת הקורונה יחלוף.