קבוצת התקינה JEDEC החלה בקביעת סטנדרט ל-DDR5 SDRAM, טכנולוגיית הדור הבא של זיכרון העבודה הזמני (RAM) למחשבים האישיים אשר תגיע בשנה הבאה.

טכנולוגיית DDR5 תהווה המשך ישיר לזיכרונות DDR4, אשר נמצאים בשימוש במחשבים שולחניים, שרתים וניידים עוד משנת 2014. גולת הכותרת היא מהירות העבודה, כך שלפי התקינה החדשה זכרונות DDR5 יוכלו לספק ביצועים גבוהים של עד פי שניים מ-DDR4, ובנפחים גבוהים יותר של 32 עד 128 ג'יגה-בייט לכרטיס זיכרון בודד.

בשלב הראשון, זיכרונות DDR5 יגיעו לשרתים ולמערכות מחשוב חזקות, ורק בהמשך תתמוך אינטל בזיכרונות עבור מחשבים אישיים דרך ערכת השבבים המרכזית. עוד לא ברור בשלב זה מי היצרניות או מהו המפרט המלא של DDR5, אך כפי הנראה הוא יוצע במספר דגמים כמו גם פיחות של מתח העבודה.

מספר יצרנים כבר פיתחו פתרונות עוקפים לזיכרונות DDR5. בתחום כרטיסי העיבוד הגרפי נמצא בשימוש GDDR5X המיועד למערכות ייעודיות לתחום, אינטל פיתחה דגם מיוחד של זיכרון 3D Nand המכונה Hybrid Memory Cube הנמצא בשימוש בכרטיסי העיבוד Xeon Phi שלה, וגם הציגה השבוע את Optane, זיכרון מהיר במיוחד ובלתי נדיףף המסוגל להוות תחליף ל-DDR DRAMM.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.