אינטל (Intel) הכריזה היום על זיכרון RAM חדש המבוסס, לראשונה, על טכנולוגיית האופטיין (Optane) הקניינית של החברה. מודול הזיכרון החדש, המיועד לשימוש עם מעבדי ה-Core מהדור השביעי של החברה, קרי Kaby Lake, מבוסס על 3D Xpoint, ארכיטקטורת שבבי הזיכרון התלת-ממדיים שפיתחה יחד עם מיקרון (Micron), ועל טכנולוגיית האחסון המהירה Intel Rapid Storage של אינטל עצמה, והתוצאה לפי החברה הוא שיפור ניכר ביכולת התגובה הכללית של המערכת.

אינטל טוענת שהזיכרון החדש יכול לשפר את זמן אתחול המחשב פי שתיים, לשפר עד פי 14 את מהירות האחסון, ובכלל לשפר את ביצועי המערכת הכוללים ב-28%. לפי מספרים נוספים שסיפקה החברה יישום כגון תוכנת הדואר האלקטרוני Outlook של מיקרוסופט (Microsoft) יכול לעלות פי שישה מהר יותר, הדפדפן כרום (Chrome) של גוגל (Google) יכול לעלות במהירות גבוהה פי חמישה; ומשחקים יכולים להיטען במהירות שעולה על הממוצע כיום בכ-65%.

הזיכרון החדש, אליבא דה אינטל, עוזר לפתוח באופן משמעותי את צוואר הבקבוק שכיום מטילה מערכת האחסון על כלל המערכת, בהיבט של מהירות עבודה ותגובה, וזה כמובן בולט יותר בעת שימוש עם כוננים מכניים שעדיין שולטים כיום בעיקר בשוק הפרטי, עם 79% ויותר במחשבים השולחניים בהם החשיבות העיקרית בדרך כלל היא לנפח האחסון הזול יחסית שמציעים כוננים אלו.

כיום, כ מספרת החברה, יש בשוק יותר מ-130 לוחות אם עם הכנה ל-זיכרונות אופטיין מיצרנים כגון Gigabyte, MSI, ASRock ואחרים. המודולים למערכות שולחניות יהיו זמינים למכירה החל מ-24 באפריל, בשילוב עם מעבדי הדור השביעי של אינטל ולוח אם או מערכת עם הכנה לאופטיין.

קרא עוד:  משתמשי מק זועמים: Catalina היא ה-Vista של אפל

המחיר המומלץ למודול 16 ג'יגה-בייט יהיה 44 דולר ולמודול 32 ג'יגה-בייט כ-77 דולר. החל במחצית השנייה של השנה יצרני מחשבים כגון HP, דל (Dell), לנובו (Lenovo), אייסר (Acer) ואחרים יחלו לספק מוצרים המצוידים בזיכרון החדש.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.