אתר שיתוף הקבצים RapidShare, אחד האתרים הגדולים והבודדים שנשארו אחרי הבלאגן של חוק SOPA, עומד באור הזרקורים, וכצעד נוסף בניסיון להתמודד עם התכנים הלא חוקיים הורה בית המשפט בגרמניה לבעלי האתר לבחון מערכת שתפקח ותמנע תכנים עם זכויות יוצרים.

לדברי השופט, RapidShare אינם עושים מאמצים מספקים כדי להתמודד עם העניין וכי עדיין מועלים לשרתי האתר קבצים עם תוכן לא חוקי. כך דרשו בבית המשפט כי המערכת תבצע סריקה בעת העלאת קבצים על פי שמותיהם ותבדוק להתאמה מול בסיס נתונים, במקרה הזה לאחר תביעה של קבוצת המוזיקה לזכויות יוצרים באירופה – GEMA, המייצגת 60,000 יוצרים, מוזיקאים וסופרים ונחשבת לבין הגדולות באירופה.

מאז הורדת אתר Megaupload, אתר RapidShare מנסה להתמודד עם הלחץ המופעל עליו וכצעד מונע החליטו להוריד את מהירות ההורדה למהירות של עד 30Kb לשנייה, זאת למשתמשים שאינם רשומים. דובר RapidShare מנסה לצנן את ההתלהבות של GEMA ואומר כי השופט לא קיבל את ההחלטה באופן סופי, וכי יש עליו לספק את הסיבות המלאות לצעד זה. בינתיים, אין עוד שינוי או השפעה על הגולשים, אבל גם זה, לא יישאר כך לאורך זמן.

 

-פרסומת-
אתר TGspot.co.il, המתמקד בסיקור עולם המחשבים, המובייל והגאדג'טים מביא את החדשות האחרונות בתחום בזמן התרחשותם. האתר נוסד בשנת 2007 ומאז נחשב למקור החדשות הגדול והעצמאי ברשת הישראלית ומבין המובילים בתחום.