הפגיעה במגה אפלוד גרמה לאתרי הורדות לרדת למחתרת והגולשים מרגישים זאת ביום יום בחוסר חומרים להורדה ובמקורות דלים, אך אם חשבנו שאתר RapidShare שהצהיר כי הוא לא משנה את מדיניותו למרות חוק ה-SOPA, החליט בשבוע האחרון דווקא אחרת.

האתר שנחשב כיום לגדול ביותר בין אתרי ההורדות שנשארו, החליט בצורה חד צדדית להאט את מהירות ההורדה של הקבצים למשתמשים בשירות החינמי לכדי 30Kb בשנייה. המשתמשים מתלוננים כי ההורדה איטית מאוד ומפעם לפעם נעצרת וממשיכה כך שהורדת קובץ מתארכת בעשרות מונים מאשר בעבר.

אם חשבנו שזה בכדי לגרום לגולשים לרכוש את שירות הפרימיום, אז האנשים באתר אומרים כי זה נועד להילחם בפיראטים ובעומס על השרתים: “RapidShare מתמודד עם עלייה חמורה בתנועת הגולשים ולמרבה הצער גם בניצול לרעה של השירות שלנו מאז ועד היום, דבר המצביע על כך שלא גולשים בחרו ב-RapidShare כדי לבצע פעילות בלתי חוקית.” אמרו באתר והוסיפו: “החלטנו לעשות צעד כואב אך יעיל: להפחית את מהירות ההורדה למשתמשי החינם. אנחנו בטוחים כי צעד זה יהפוך את RapidShare ללא פופולרי בקרב הפיראטים ובכך יניע אותם החוצה מהשירות.”

התגובה של RapidShare נשמעת מוזרה ומה שצעד זה קודם כל יגרום הוא רכישה המונית של שירות הפרימיום של החברה כדי להוריד במהירויות סבירות שכן כיום, מספר האתרים המספקים אחסון ברשת ירד משמעותית מאז החל העניין. לא בטוח שאכן נראה ירידה בתכנים הפיראטים ברשת, לפחות לא בשאר הפלטפורמות האפשרויות להורדה, ומי שממשיך להוריד באתרי הורדות ישירות, לא יהיה מנוס ויאלץ לרכוש שירותי פרימיום.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.