חברת קומפיולאב (Compulab) הישראלית נכנסת לטרנד המחשבים המוזלים ומכריזה על מחשב זעיר ב-$99. המחשב שיושק תחת השם Utilite (יוטילט) הוא הראשון של החברה הנמכר במחיר מוזל וממשיך את סדרת המחשבים הזעירים המוכרים שלה כמו ה-FitPC וה-Trim Slice אשר היו מבוססים על מעבדי אינטל או Tegra לדורותיהם השונים.

ה-Utilite יספק יכולות של מחשב שלם הרץ על אובונטו או מערכת האנדרואיד על גבי מעבד Frescale i.MX6 בעל ליבה בודדת, כפול ליבה או מרובע ליבה עד תדר של 1.2Ghz. לצד זאת המחשב בעל תאוצת חומרת וידאו המסוגל לנגן סטרימינג של Full HD ו-Divx בחומרה, מכיל זיכרון פנימי של (עד) 4GB, תומך באחסון מסוג mSATA עד 512GB וחריץ microSD עד 128GB. למחשב מגוון לא קטן של יציאות כמו HDMI 1.4 התומך ברזולוציה מקסימלית של 1920×1200 ויציאת וידאו משנית DVI-D, תקשורת WiFi ו-Blueooth 3.0 וגם 4 כניסות USB 2.0.

compulab utilite back

בעבודה השוטפת, ה-Utilite צורך רק 3 עד 8 וואט בלבד וגודלו 13.5 ס”מ על 10 ס”מ בלבד ויוצע החל מחודש אוגוסט במחיר התחלתי של $99 ומשתנה בהתאם לתצורה.

חברת קומפיולאב מוכרת בעולם כיצרנית מחשבים זעירים וקטנים. החל מסדרת ה-Fit-PC שהייתה בין הראשונות להציג מחשב קטן מבוסס על ארכיטקורת x86, מחשב Trim-slice שהציע את מעבד ה-Tegra ועד סדרת Intense Pro המבוססת על Core i7. עוד מידע על Utilite באתר היצרן.

קרא עוד:  אפל חשפה את הדור השביעי של iPad עם מסך 10.2 אינץ'

פורסם לראשונה באתר THspot

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.