דפדפן כרום

גוגל (Google), הנחשבת לענקית הפרסום באינטרנט, תשלב בדפדפן הכרום (Chrome) שלה חוסם פרסומות (AdBlock) מובנה, כך פרסמה החברה בבלוג שלה.

כפי שפרסמנו מוקדם יותר השנה, דפדפן הכרום לא יחסום את כל הפרסומות, אלא רק את אלה הנחשבות להפרעה לגלישה כמו חלונות קופצים (Popup, Popunder), פרסומות התופסות את כל הדף (כמו בנייד) או פרסומות המפעילות סרטונים וסאונד באופן אוטומטי.

מטרת המהלך, שככל הנראה כמעט שלא יפגע בהכנסות גוגל מפרסומות, הוא להתוות את הדרך למפרסמים ובעלי אתרים, כמו מה מותר ומה אסור בחשיפת המשתמש לפרסומות. רצון החברה להפחית עד כמה שניתן את הפגיעה בגולשים, למנוע המתנה או הסתרה של תוכן ובלבול הנגרם כתוצאה מפרסומות ובסופו של דבר – לספק חווית גלישה טובה יותר.

גוגל כבר הזהירה בעלי אתרים בדבר שימוש בפרסומות המפריעות לגלישה, אולם ככל הנראה היא רוצה לנקוט בצעדים יותר קיצוניים. החברה תשחרר את דפדפן הכרום עם חוסם הפרסומות כבר בשנה הבאה ולפני כן היא תיתן הזדמנות נוספת למפרסמים לשנות את המצב לפני שהיא תחסום בפועל.

כך גוגל מצטרפת לגל חוסמי הפרסומות שעלה לכותרות בשנה האחרונה. פיירפוקס (Firefox) ואופרה (Opera) כבר משלבים חוסמי פרסומות, וגם בדפדפן המובנה של סמסונג (Samsung) ואפל (Apple) ישנם תוספים צד שלישי הזמינים להתקנה.