שיתוף פעולה יוצא דופן בין הממשלה הסינית ובין חברת התוכנה Tencent האחראית לאפליקציית השיחות WeChat הביא ליצירתה של "תעודת זהות ווירטואלית", תעודת זיהוי רשמית היכולה להחליף את המסמך הפיזי המוכר בכל סיטואציה שבה נדרש האזרח הסיני לזהות עצמו מול חברות מסחריות או מוסדות השלטון.

התעודה הווירטואלית, המכונה "WeChat Identity Card", עושה שימוש במנגנון זיהוי פנים על מנת לאשר כי האדם האוחז במכשיר הטלפון החכם הוא אכן בעל התעודה. לאחר שהזיהוי מוצג ומאושר על המסך, יכול האזרח להשתמש בתעודה לצורך קבלת שירותים שונים ממשרדי הממשלה, קבלת מוצרים או חבילות מסניפי הדואר או בעת כניסה לחדרי מלון. מערכת אינטליגנציה מלאכותית אמורה להגן על המשתמשים מפני ניסיון לזיוף תמונתם.

לטענת אנשי הממשל הסיני, התעודה הווירטואלית עדיפה מהתעודה הפיזית הוותיקה מפני שזיהוי הפנים האוטומטי אמין ומדויק יותר מזה שאותו יכולים לבצע פקידים אנושיים (אחוז הטעויות של בני-אנוש בתחום זה עומד על כ-15 אחוזים, בעוד שמערכת האינטליגנציה המלאכותית של WeChat טועה רק באחוז אחד מבין המקרים). בנוסף, קשה יותר לגנוב או להעתיק את התעודה הווירטואלית, כך לדברי החברה.

השירות החדשני יוצע תחילה בעיר גואנגג'ואו (Guangzhou) שבדרום סין, אך צפוי להתרחב לשאר מחוזות המדינה עוד השנה. המהלך צפוי לבסס עוד יותר את מעמדה של WeChat, הנהנית כבר עתה מרוב מוצק בקרב תושבי סין (980 מיליון משתמשים רשומים מתוך 1.4 מיליארד תושבים), כאפליקציית השיחות הרשמית של האומה הגדולה בעולם.