העניין עם הגאדג’טים והסמארטפונים בפרט שהם יקרים מאוד. לא רק העובדה כי אנחנו נוהגים להחליף מכשיר אחת לשנתיים בממוצע ואף פחות מכך, העלות השנתית לתחזוקתו רק עולה, אבל ישנם פתרונות אחרים – אנחנו לא מדברים על מכשירים סינים אלא על פיתוח עצמי של מכשיר סמארטפון, הכיצד?

עשו זאת בעצמכם
מפתח תוכנה עצמאי בשם דיויד האנט החליט לעשות מעשה, ופיתח פרויקט של מכשיר סמארטפון לבדו בעלות של $158 (כ-550 שקל). הפרויקט המכונה תחת השם PiPhone אמנם נראה כמו לגו של רכיבים אלקטרוניים וקשה בכלל להבין כיצד הוא עובד, אבל תאמינו או לא, המכשיר מסוגל להוציא שיחות, לשלוח הודעות ולהשתמש בתקשורת דור 3.

PiPhone מבוסס על לוח של Rasbperry Pi ומורכב ממספר רכיבים הכולל מסך מגע (320×240), בקר תצוגה האחראי גם על ממשק המשתמש, מודול של GSM/GPRS עבור השיחות וה-SMS, סוללה בהספק של 2500mAh בדומה לזו הקיימת במכשיר ה-HTC One ושלל חיבורים חיצוניים כמו יציאת אוזניות, HDMI וכניסת USB.  בהדגמת הוידאו אפשר לראות את שלל הרכיבים השונים וכיצד הוא מורכב, וכן באופן לא מפתיע שהוא גם עובד ומוציא שיחות.

לא מדובר כאן במכשיר מאוד מתקדם או כזה שבאמת אפשר להשתמש בו לאורך זמן (או שממש צריכים להיות זהירים), אלא יותר בהדגמת יכולת שכן במחיר של $158 אפשר לרכוש מכשירים זולים ובפחות מכך. אבל אם תחליטו לבנות מכשיר טלפון בעצמכם (וגם להוסיף כיסוי סביר שיחזיק את כל הרכיבים), הנה, זאת הדרך הנכונה. לעמוד הפרויקט.

קרא עוד:  מחירי ה-iPhone 11: מי הכי זול בישראל?

למי שלא מכיר, ה-Raspberry Pi הוא לוח קטנטן המסוגל לספק יכולת של מחשב שלם ובמחיר נמוך במיוחד של $25 או $35 לדגם B. הוא רץ על שבב מבוסס ARM ומאפשר להשתמש בו כמחשב לכל דבר הרץ מגוון מערכות הפעלה כמו אנדרואיד, Chrome OS ולינקוס וקיימים לו מגוון גדול מאוד של שימושים החל ממחשב ביתי ועד לשליטה ובקרה בבית חכם וכבר ראינו מספר פרויקטים שונים ברשת כמו לדוגמה המחשב הנייד הזעיר.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.