ה-Raspberry Pi (רספברי פיי), לוח זעיר ב-$35 מחולל לא מעט התרגשות בקרב חובבי האלקטרוניקה והגאדג’טים. עם הלוח הקטן הזה אפשר לעשות כמעט כל דבר, וזה בדיוק מה שעשה נתן מורגן (Nathan Morgan) אשר יצר בעצמו מחשב נייד וזעיר.

המחשב החביב הזה המכונה Pi-to-Go מורכב כולו מחלקים אשר רכש מורגן מהאינטרנט וזה כולל מקלדת, סוללות, מסך, כונן פלאש ועוד. המחשב המריץ גרסת לינוקס מסוגל לפעול במשך 10 שעות ברציפות (!) כאשר ה-WiFi פועל, ומסוגל לספק כמעט כל מה שמחשב נייד אחר מאפשר לעשות.

הוא מבוסס על שבב של Broadcom הרץ בתדר של 700MHz, יש לו זיכרון פנימי 256 מגה ראם, אחסון 4 ג’יגה למערכת ההפעלה ועוד 64 ג’יגה בכונן SSD בחיבור SATA II. בנוסף קיימת בו גם תמיכה ב-Bluetooth 3.0, יציאת USB בודדת, יציאת HDMI והמקלדת משולבת עכבר, כשכולו עטוף במעטפת אדומה ומגניבה.

את הפרויקט הוא מתאר בפרטים באתר חלקי חילוף למחשבים ניידים של דל שבבעלותו וגם מפרט את החלקים ומחירם שיחד הסתכמו במחיר של כ-388 דולר (כ-1,450 שקל). בהחלט לא זול אבל אין מחיר לסיפוק שבהצלחה.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.