למרות הקיצוצים, ב-RIM ממשיכים קדימה, ולא פחות חשוב מכך, משקיעה החברה במכשירי הדגל שבולטים מעל כולם. בראשונה אנחנו נחשפים לזוג מכשירים חדש הרצים על מערכת ה-BlackBerry OS 7, הצפויה להביא מראה מחודש ועדכונים רבים על שני המכשירים.

המכשיר הראשון הוא ה-BlackBerry 9860 (בתמונה מימין) המוכר בשם Storm 3 ו-Monaco שנחשף בעבר, וכיאה לדור השלישי של מכשירי המגע לבלקברי, הוא מביא מסך מגע גדול יותר (3.7 אינצ' WVGA), מעבד 1.2GHz, זיכרון RAM 768MB, מצלמה 5 מגה פיקסל עם צילום HD 720p. המכשיר גם דלף לרשת בסרטון וידאו ראשון המציג כמה מיכולותיו שבהמשך.

המכשיר השני הוא ה-Torch 2, הסליידר מגע הראשון של בלקברי שנחשב להצלחה מגיע לדור השני ושוב, זו לא הפעם הראשונה שהוא דולף לרשת. גם כאן אנחנו מדברים על שדרוג לא קטן בנוסח מעבד 1.2GHz, מסך מגע 3.2 אינצ' 640×480, תקשורת NFC, מצלמה 5 מגה פיקסל וקישוריות WiFi.

RIM נחלשת
השוק בשנים האחרונות הפך לאתגרי במיוחד ל-RIM, במיוחד לאחר צאתו של מכשיר האייפון ולאחריו מכשירי האנדרואיד, גרמו ללקוחות רבים לנטוש את החברה לטובת המתחרים עם המכשירים הסקסיים יותר. הפסדי החברה בשוק גרמו לכך כי היא ממשיכה להקטין את חלקה בתחום הסמארטפונים בעולם ובארה”ב בפרט וכתוצאה היא מפטרת 2,000, כ-10 אחוז ממצבת העובדים של החברה. האם המכשירים החדשים הם אלו שיוציאו את RIM מהבוץ? כנראה שלא, אך המעבר למכשירי מגע רק יכול להועיל לה.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.