האם חברת בלאקברי (BlackBerry) מוותרת רשמית על מערכת ההפעלה שלה, ה-BB10, לטובת מערכת אנדרואיד? עושה רושם שכן. מנכ"ל החברה, ג'ון צ'ן, הודיע במהלך תערוכת CES 2016 כי החברה מתכננת להשיק בקרוב מכשיר אחד, אולי שניים, שיתבססו על מערכת ההפעלה של גוגל, אנדרואיד.

בהודעה רשמית ששחררה החברה זמן קצר לאחר מכן, נכתב כי בלאקברי "נשארת מחויבת" למערכת ההפעלה שלה, ה-BB10, וכי היא צפויה להשיק לה בקרוב שני עדכוני תוכנה – 10.3.3 בתחילת שנת 2016 ו-10.3.4 בהמשך השנה, כאשר מערכת ה-BB10 עברה את התקנים החמורים ביותר של מבדקי האבטחה, ומעניקה למשתמשיה את הרבה הגבוהה ביותר של ביטחון. באותה נשימה, הכריזה החברה כי המכשיר הבא שלה אכן יבוסס על מערכת ההפעלה אנדרואיד, וכי פרטים נוספים בנוגע למפת הדרכים העתידית של החברה יפורסמו בהמשך.

בלאקברי, כך, נראה, עדיין מכוונת בעיקר למגזר העסקי, אבל הבחירה שלה להתמקד בשני מכשירי אנדרואיד בשנה הקרובה אולי מרמזת על כך שהיא מנסה להיכנס לשווקים חדשים. המכשיר האחרון שהשיקה החברה, הבלקברי Priv  שגם הוא מבוסס אנדרואיד ונחשב למכשיר הדגל החדש שלה, אם כי שמועות טענו כי היא מתכננת להשיק בקרוב גם גירסה חדשה לשוק הביניים עבור אנשים שהמעוניינים במקלדת פיזית אך לא רוצים להוציא סכום של 700 דולרים.