הדור השלישי של מזרים המדיה כרומקאסט מבית גוגל (Google) נותר אחת ההכרזות האחרונות הצפויות לאירוע החומרה של החברה ב-9 באוקטובר שטרם נחשפה במלואה, אולם בעקבות טעות של רשת האלקטרוניקה האמריקנית בסט ביי (Best Buy) גם זה כבר לא מדויק – בפוסט שהעלה לרשת החברתית Reddit, מתאר אחד הגולשים כיצד נכנס לאחד מסניפי הרשת, ויצא עם הכרומקאסט החדש שטרם נחשף רשמית.

3rd Gen Chromecast sold early, spoils Google surprise

לפי הפוסט הכרומקאסט החדש הוצב על המדף, ככל הנראה בטעות, וגם הלקוח עצמו לא שם לב כלל שמדובר בדגם שונה עד שהגיע לביתו ופתח את האריזה. עיצובו מעט שונה: במקום הלוגו המוכר של דפדפן כרום (Chrome) וגימור פלסטיק שחור ומבריק, מתהדר הכרומקאסט החדש בגימור מט והלוגו של גוגל עצמה. הוא מעט עבה יותר מקודמו, אך עדיין מופעל באמצעות חיבור microUSB ולא חיבור USB-C המודרני יותר. כמו כן, נראה כי הוסר ממנו החיבור המגנטי המצמיד את כבל ה-HDMI למכשיר עצמו, לא ברור מדוע.

באשר לשיפורים בחווית השימוש, כותב הפוסט איננו יכול להוסיף דבר על השמועות שפורסמו עד כה שכן הכרומקאסט מהדור השלישי עדיין לא פועל – בעת ניסיון ההתקנה, מופיעה בקשה לעדכון אפליקציית Google Home, אולם עדכון שכזה כלל לא זמין להורדה. על פי דיווחים שפורסמו בעבר, לא צפוי שדרוג דרמטי ביכולות מזרים המדיה. ככל הנראה, הוא יהנה מחיבור WiFi מהיר ויציב יותר, כמו גם אפשרות לחיבור Bluetooth ישיר למכשירי טלפון חכם. הפרטים המלאים יחשפו כאמור באירוע של גוגל בחודש הבא, אם לא יודלפו לרשת קודם לכן.