אטארי (Atari) חשפה בעמוד הפייסבוק שלה את העיצוב של שלט הרטרו שפיתחה עבור קונסולת המשחקים Ataribox הצפויה להגיע למדפי החנויות לקראת אמצע 2018. כפי שכבר דיווחנו, Ataribox היא קונסולת משחק בעיצוב חדש שמזכיר את  הקונסולה הראשונה שיוצרה מעץ, וגם השלט שנחשף כעת מזכיר מאוד את שלטי ה-Atari 2600 הקלסיים, ובכל מקרה רחוק מאוד מהעיצוב שמציעים שלטי המשחק המודרניים של קונסולות כדוגמת PlayStation 4 ו-Xbox One.

ממש כמו השלט המקורי משנות ה-1970, גם בקר המשחק החדש מבוסס על ידית אחת שממוקמת במרכז השלט וכפתור 'ירי' בודד בצבע כתום. הקצוות החדים של השלט הישן הוחלפו בעיצוב עגלגל ומזמין יותר, ובאטארי החליטו להוסיף שני כפתורים נוספים לשלט שלא היו קיימים במקור הקלסי, אם כי נראה כי אלו כפתורים המיועדים להפעלת ממשק הקונסולה ולא למשחקים עצמם.

ataribox-joystick

ה-Ataribox עצמה טרם נחשפה במלואה. בינתיים כבר ניתן היה ללמוד שהיא מבוססת על מעבד של AMD וגרסה מותאמת של מערכת ההפעלה לינוקס (Linux), וכן כי היא תתמוך בשורה ארוכה של משחקי אטארי קלסיים שכנראה יותקנו בה מראש.

בדף הפייסבוק מספרת החברה שהיא תציע עבור הקונסולה למעלה מ-100 משחקים, וגם מזכירה כמה שמות של קלאסיקות כמו Missile Command, כמו Yar's Revenge ו-Breakout.