לאחר שסוקרנו עם טיזר והשאירה אותנו במתח לתקופה קצרה לפני התערוכה, במהלך מפתיע יצרנית החומרה הטייוואנית Asus הכריזה אמש על מכשיר האנדרואיד המשולב PadFone Infinity. אנחנו כאן בתערוכת הסלולר בברצלונה התנסינו בו בין הראשונים, ובהחלט ניתן לומר שזהו מכשיר משולב שיכול להתאים לאלה מאיתנו שמרבים להשתמש גם בסמארטפון וטאבלט ביום יום.

השינויים בו אינם רבים אך כן משמעותיים למי שמחפש סמארטפון וטאבלט עם ביצועים מירביים וטובים, ישנם אלה שיגידו שכך היה אמור להיראות כבר ה- PadFone 2, כך שהכרזה שכזו היא בהחלט מפתיעה מצידה של Asus במיוחד שעברו רק 4 חודשים בלבד(!) בין שתי ההכרזות.

המכשיר המשולב שוב עוצב מעט מחדש ונבנה בעיצוב וגימור מתכתי, כאלה שנוחים לאחיזה ממושכת, זאת לעומת קודמו שהיה כולו מפלסטיק, גם הסמארטפון עצמו וגם גוף הטאבלט מרגישים יוקרתיים לעומת מתחריהם באותה הקטגוריה. המסכים הן של הסמארטפון והן של הטאבלט שודרגו, של הסמארטפון ל- 5 אינץ' ברזולוציית Full HD של 1080×1920 עם צפיפות הפיקסלים שעלתה ל-441 ושל הטאבלט ל-10.1 אינץ' ברזולוציית Full HD של 1920×1200.

מצלמות המכשיר נשארו כמעט ללא שינוי, מצלמה אחורית בעלת חיישן של 13 מגה-פיקסל עם עדשת 5 אלמנטים המסוגלת לצלם ברצף עד 100 תמונות במהירות של 8 בשנייה תוך כדי לכידת וידאו, והקדמית ששודרגה מעט ועלתה ל-2 מגה-פיקסל עם צילום Full HD ב- 30 פריימים לשניה.

Asus-PadFone-Infinity-back

מבחינת זיכרון האחסון נזכה לקבל גרסאות רק בנפח 32 או 64 גיגה-בייט, נראה שברוב המכשירים החדשים והמתקדמים כבר לא קיים כמעט נפח של 16GB, זאת כנראה עקב התפתחות והוזלת הרכיבים והדרישה לנפח זיכרון רב יותר לשימוש במכשיר חוץ מהזיכרון בענן, כמו כן, חשוב להזכיר שהמכשיר בנוי כמקשה אחת (Unibody), כך שאין אפשרות להרחבת הזיכרון של המכשיר ולכן חשוב לספק נפח פנימי גדול ככל האפשר.

קרא עוד:  מיקרוסופט מקדמת את דפדפן ה-Edge בפרסומת בתפריט ההתחל

כל השדרוגים הללו רצים על מעבד ה- Snapdragon 600 החדיש של Qualcomm בעל ארבעת הליבות במהירות 1.7GHz (זה שנמצא בליבם של רוב מכשירי הסלולר החדישים), ובכך מספק מהירות עבודה גבוהה יותר לעומת המכשיר הקודם.  הסמארטפון פועל בעזרת סוללת 2400 מילי-אמפר ששודרגה מ- 2140 בקודמו, ו- 5000 מילי-אמפר שנשארו ללא שינוי בגוף הטאבלט עצמו. מבחינת מערכת ההפעלה, תקבלו את גרסת האנדרואיד הנקייה של גוגל בגרסתה החדישה 4.2 כמעט ללא שינויים עם נגיעות קלות של Asus.

סקירת הוידאו מהתערוכה

המכשיר יושק ברחבי אירופה בחודש אפריל הקרוב ולא ידוע עדיין מועד השקתו בארץ. יש לציין כי רק החודש השיקה היבואנית של Asus את PadFone 2 בישראל.

MWC-2013 Samsung