מצעד ההכרזות של היצרנית אסוס (Asus) בתערוכת Computex נמשך, וכעת הגיע תורו של המחשב הנייד המתקדם והיקר ביותר של החברה שאיננו מיועד לגיימרים: ה-ZenBook Pro. הדגם העדכני נהנה מחידוש יוצא דופן: משטח העקיבה (trackpad) הקלאסי הוחלף במסך מגע צבעוני בגודל 5.5 אינץ' וברזולוציית HD, אותו מכנה החברה ScreenPad.

מסך זה מסוגל לתפקד כמשטח עקיבה סטנדרטי, אולם ניתן להציג עליו גם קיצורי דרך שונים לצורך הפעלת תוכנות או ביצוע פעולות (בדומה למשטח המגע ששולב במחשבי המקבוק האחרונים של אפל), וגם אפליקציות שלמות כדוגמת מחשבון, לוח שנה או יוטיוב. אפשרות נוספת היא להשתמש בו כמעין הרחבה למסך הראשי, וכך לדוגמא לעבוד על שני מסכים במקביל, או לגלוש באינטרנט במסך המשני בזמן שמשחקים. אסוס תציע לחברות ממשק פיתוח (SDK) לצורך יצירת תוכנות התומכות במסך החדש, וחברה אחת שכבר ניצלה את ההזדמנות היא מיקרוסופט שתציע קיצורי דרך בזמן שימוש בתוכנות חבילת Office.

באשר למפרט, ה-ZenBook Pro יוצע בשני דגמים: האחד בעל מסך בגודל 15.6 אינץ׳ (באיכות 4K או 1080p), ואילו בשני המסך הוא בגודל 14 אינץ׳. בדגם הגדול יותר ניתן לבחור במעבדי i5, i7 או i9 של אינטל, בעוד שבדגם ה-14 אינץ׳ מעבד i7 הוא האפשרות היקרה ביותר. גם המעבד הגראפי בדגם 14 האינץ׳ מעט חלש יותר (GeForce GTX 1050 Max-Q, לעומת 1050 Ti בדגם הגדול יותר), אולם זמן הסוללה דווקא ארוך יותר משמעותית (13 שעות לעומת 10).

קרא עוד:  שאומי ביצעה קריאת החזרה לקורקינט הפופולרי שלה

בשני הדגמים ניתן לבחור בנפח זיכרון עבודה (RAM) של עד 16 גיגה-בייט, ובכונן SSD בנפח של עד טרה-בייט אחד. הם כוללים מגוון חיבורי USB, HDMI ו-Thunderbolt, קורא כרטיסי SD מובנה, ורמקולים איכותיים במיוחד תוצרת המותג Harman Kardon. דגם 15 האינצ׳ יגיע לחנויות באמצע חודש יולי במחיר התחלתי של 2,299 דולרים בארה״ב. דגם 13 האינץ׳ צפוי להצטרף אליו מאוחר יותר השנה ומחירו טרם נקבע.