מחשב ה-MacBook Pro (מקבוק פרו) מהדורת 2016 הושקו לאחרונה בישראל ומציעים לא מעט שדרוגים בהשוואה לדגם הקודם. בין החידושים הבולטים היא שורת Touch Bar המשמשת כמסך משני עם אפשרויות משתנות, עיצוב דקיק, חיישן TouchID ועוד. הכירו את כל החידושים.

1. Touch Bar

גולת הכותרת של מחשבי MacBook Pro 2016 היא שורת המגע החדשה, ה-Touch Bar, כשזו שמחליפה את מקשי ה-F המסורתיים ומשמשת כמעין מסך משני. מגוון הפעולות שניתן לבצע דרכה היא כמעט אינסופית ומשתנה באופן אוטומטי בהתאם ליישום הפעיל. בין היתר Touch Bar מציעה מענה לשיחות והודעות המתקבלות באייפון, הגברה או הנמכה של עוצמת השמע ובהירות המסך, דפדוף בין תמונות, עריכתן, שימוש ככפתורי ניווט במוזיקה, הצגת מועדפים בדפדפן הספארי ועוד. כמו כן, ניתן לשנות ולהוסיף כפתורי שליטה ייעודים שיוצבו באופן קבוע בהתאמה אישית מלאה.

MacBook Air 2016 touch Bar

2. דקיק יותר

המקבוק פרו 2016 הוא דק וקל למדי. וכשאנחנו אומרים קל – אנחנו באמת מתכוונים לזה. משקלו נאמד בכ-1.83 ק"ג, בהשוואה לדגם הקודם שמשקלו נאמד ב-2.30 ק"ג. מלבד זאת, גם עוביו של המחשב התכווץ כשהדגם ה-18 אינץ' נאמד ב-15.5 מ"מ בלבד בהשוואה ל-18 מ"מ בדור הקודם. בנוסף, אחד השינויים הבולטים בסדרת המקבוקים החדשה היא הסרת לוגו התפוח הזוהר בגבו שליווה את המחשב בכל פתיחתו, כשהדגם הנוכחי מיישר קו עם יתר מוצרי החברה – לפחות בגימור החלק והמרקם השטוח. אם תשאלו אותנו – אנחנו היינו מעדיפים יותר את העיצוב הקודם.

3. מקלדת חדשה

מקלדת המקבוק פרו 2016 עברה גם היא שדרוג. ההקלדה נוחה הרבה יותר, שקטה ומדוייקת מאוד. מנגנון butterfly switch שהוצג עוד בדגם הקודם, מציע חווית הקלדה נעימה ונוחה יותר. כמו כן, אפל צמצמה את מרווחי האותיות על מנת להגדיל את משטח העקיבה החדש, שכעת גדול פי שניים מהדורות הקודמים.

קרא עוד:  אוזניות AirPods Pro החדשות של אפל הגיעו לישראל

4. משטח עקיבה ענק

משטח העקיבה בדגמי המקבוק פרו החדשים כפול בגודלו בהשוואה לדור הקודם. אופן הלחיצה מדוייק מאוד, לא משהו שהשתנה בהשוואה לדגמים אחרים, אולם עתה המשטח נעים וחלק יותר למגע. כמו כן, משטח העקיבה תומך בטכנולוגיית ה-Force Touch המזהה את עוצמת לחיצות וקובעת פעולות מסויימות על פיהן. כך, למשל, ניתן ללחוץ לחיצה מעט חזקה בדפדפן הספארי על קישור מסויים כשזה יפתח תצוגה מקדימה. באותו אופן ניתן ללחוץ על תצוגת מפות, תמונות ועוד. חשוב לציין שטכנולוגיית ה-Force Touch פועלות כמעט בכל היישומים המובנים של מערכת ה-MacOS לרבות דפדפן הספארי, יישום ההודעות, יישום המייל ועוד.

5. Touch ID

חיישן TouchID שהוצג לפני כשלוש שנים ב-iPhone 5s, מגיע לראשונה למחשבים הניידים של אפל. חיישן טביעת פועל באותו אופן ומשמש לכניסה מהירה במקום הקלדת הסיסמה בפתיחה. החיישן עובד מהר מאוד ומגיב היטב לכל נגיעה. כמו כן, החיישן יכול לשמש גם לצורך החלפת חשבונות בין משתמשים שונים. כך ניתן להגדיר לכל חשבון טביעת אצבע ייחודית – כשזה יוחלף עם הנחת האצבע על החיישן. בנוסף החיישן תומך גם בשירות ה-Apple Pay וחיבור מאובטח ליישומים השונים ובדפדפן הספארי.

6. חיבור אחיד

בצעד אמיץ שגרר לא מעט תגובות שליליות, אפל החליפה את כל החיבורים במחשב המקבוק פרו 2016 לארבע יציאות Thunderbolt 3 בתצורת USB-C – המשמש גם לטעינתו. היום קשה לראות זאת כיתרון, שכן נידרש לרכוש מתאמים או התקנים תומכים בחיבור החדש, דבר המגדיל את ההוצאה הכספית. בעתיד אפשר להניח כי רוב היצרניות יעדיפו את הדרך הזו כדי לצמצם עד כמה שניתן את תכולת החומרה במחשבים הניידים.

קרא עוד:  שאומי השיקה מסך IPS בגודל 23.8 אינץ' וברזולוציית FHD

7. macOS

כל המחשבים החדשים מגיעים עם מערכת ההפעלה 10.12 או בשמה macOS Sierra. המערכת נראית נהדר, מגיבה היטב ולחלוטין מתאימה עצמה לחומרת המחשב. משתמשי האייפון  ללא ספק ירגישו בבית, בין היתר בגלל הסנכרון בין יתר מוצרי החברה. הדבר הכי בולט בגרסה החדשה של מערכת ההפעלה, הוא השילוב של סירי (Siri) באופן מלא בשולחן העבודה. אבל יש עוד מספר חידושים כמו Universal Clipboard שמאפשרת להעתיק תמונות, טקסט וכדומה במכשיר אחד אז להדביק אותו במכשיר שני, iCloud Drive לכלי שמאפשר לשתף את תיקיית Desktop and Documents במחשב עם כל מכשיר אייפון אחר שברשות המשתמש ועוד.

8. ביצועים

הודות לדור השישי של מעבדי אינטל (Intel) מסדרת Skylake, מחשבי המקבוק פרו 2016 מציעים ביצועים חזקים במיוחד. דגם ה-13 אינץ' בתצורתו הבסיסית מגיע עם מעבד Intel Core i5 בתדר 2.9 ג'יגה-הרץ, מאיץ גרפי Intel Iris 550, זיכרון עבודה בנפח 8 ג'יגה-בייט ודיסק קשיח SSD בנפח 256 ג'יגה-בייט. דגם ה-15 אינץ' מגיע עם מעבד Intel Core i7 בתדר 2.6 ג'יגה-הרץ, מאיץ גראפי AMD Radeon Pro 450, זיכרון עבודה בנפח 16 ג'יגה-בייט ודיסק קשיח SSD בנפח 256 ג'יגה-בייט.

המחשב נמסר באדיבות iDigital, יבואנית מוצרי אפל בישראל.