במהלך אירוע ההשקה אמש של iPhone 11 חשפה אפל (Apple) גם את הדור השביעי של הטאבלט iPad. אחד הדברים הבולטים בטאבלט החדש הוא הגדלת המסך ל-10.2 אינץ' לעומת 9.7 אינץ' בדורות הקדומים שלו. המחיר ההתחלתי נותר נמוך יחסית, כשהוא יוצע ב-329 דולרים.

למרות כי מדובר ב-iPad זול יחסית מבחינתה, אפל שלבה בו את כל היכולות שמוצעות בדגמים היקרים יותר. כך לראשונה ה-iPad הבסיסי יתמוך ב-Apple Pencil, העט הדיגיטלי שמציעה אפל. מלבד זאת, היא גם מציעה עבורו תמיכה באביזר כיסוי הכולל מקלדת מלאה להקלדה נוחה.

למסך ה-LCD מוצע ברזולוציה של 2160×1620 פיקסלים ובבהירות של 500 ניט. למרות שהוא גדול יותר, כמו בקודמו הבוא מגיע עם צפיפות של 264 פיקסלים לאינץ'. הוא מבוסס על שבב ה-A10 שהציגה אפל בשנה שעברה, עם אחסון פנימי של של 32 או 128 גיגה-בייט. המצלמה האחורית היא בגודל 8 מגה-פיקסל והקדמית בגודל 1.2 מגה-פיקסל.

החיישן הביומטרי Touch ID מוטמע בכפתור הבית, ויש גם רמקולים סטראופוניים, חיבור אוזניות וטעינה במחבר Lightning – ולא USB-C כפי שהשמועות טענו. הוא תומך בקישוריות WiFi 802.11ac, ויוצע גם עם תמיכה ב-4G LTE.

iPad 10.2 יגיע עם iPadOS 13 כאשר הוא יהיה זמין לרכישה החל מ-30 בספטמבר בארצות הברית. עבור דגם ה-LTE המחיר ההתחלתי יהיה 459 דולרים. מחיר Apple Pencil מהדור הראשון הוא 99 דולרים ואילו כיסוי המקלדת יימכר ב-159 דולרים.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.