באירוע שערכה היום אפל (Apple) היא חשפה את iPhone 11 Pro ו-iPhone 11 Pro Max, הדגמים המובילים שלה לצד ה-iPhone 11 המוזל בהשוואה אליהם.

מבחינה עיצובית, iPhone 11 Pro ו-iPhone 11 Pro Max מזכירים את אלה של שנה שעברה: מסכים בגודל 5.8 אינץ' לדגם הרגיל ו-6.5 אינץ' לדגם הגדול יותר, דפנות מפלדה וזכוכית מקדימה ומאחורה, שלטענת אפל הן הזכוכיות החזקות והעמידות ביותר שיש בתחום הטלפונים. השינוי הבולט בעיצוב הוא התוספת של המצלמה השלישית וצבע הירוק החדש.

iPhone 11 Pro ו-iPhone 11 Pro Max מגיעים עם מסך OLED חדש ומשופר הנקרא Super Retina XDR. הוא מגיע לבהירות של 1,200 ניט, יחס תצוגה של 2 מיליון ל-1 וחסכוני יותר ב-15 אחוזים. לזוג המכשירים גם שבב משופר, A13 Bionic, שלטענת החברה הוא המהיר ביותר שאפשר למצוא בטלפונים כיום. גם בתחום עיבוד הנתונים וגם ביכולות למידת המכונה.

עדשה שלישית

כאמור, השינוי העיקרי וגולת הכותרת ב-iPhone 11 Pro ו-iPhone 11 Pro Max היא המצלמה, עליה הרחיבה אפל לא מעט במהלך האירוע. שתיים מתוך שלוש העדשות הינן עדשות רחבות באיכות 12 מגה פיקסל כשאחת מהן מאפשרת ללכוד תמונה בזויות של עד 120 מעלות. אליהן מצטרפת עדשת טלפוטו (telephoto) שיכולה ללכוד עד 40% יותר אור וכוללת מנגנון ייצוב אופטי.

המצלמה הקדמית שופרה גם היא לעדשה רחבה באיכות 12 מגה-פיקסל עם יכולת לצילום 4K והילוך איטי. השיפורים החומרתיים שנעשו למצלמות הם לא היחידים ונראה שאפל עשתה גם עבודה בתחום התוכנה: מצב לילה חדש ייכנס לעבודה באופן אוטומטי כשיזהה שתנאי הצילום ירודים. כמו כן, אפל חשפה טכנולוגיה חדשה בשם "Deep Fusion" אשר לוכדת 9 תמונות ומשתמשת בלמידת מכונה כדי ליצור תמונה אחת עם יותר פרטים ופחות רעש דיגיטלי. התכונה לא תהיה זמינה בהשקה אלא תגיע בעדכון תוכנה עתידי.

קרא עוד:  ירידת מחיר: Xiaomi Mi 9 Lite ב-220 דולרים

החברה גם חשפה מערך זיהוי פנים (Face ID) משופר שיוכל לעבוד בזויות שונות, וכן שמכשירי ה-Pro יגיעו עם מטען מהיר 18 וואט כבר בתכולת האריזה – בעיה שהטרידה רבים מהלקוחות שרכשו בעבר מכשירי דגל במאות דולרים וגילו מטען פשוט ואיטי.

iPhone 11 Pro ו-iPhone 11 Pro Max יהיו זמינים במכירה מוקדמת ב-13 בספטמבר ויהיו זמינים בחנויות ב-20 בספטמבר. iPhone 11 Pro יתחיל במחיר של 999 דולרים ו-iPhone 11 Pro Max יתחיל ב-1099 דולרים והם יגיעו בארבע צבעים: אפור, כסוף, זהב וירוק.