אפל (Apple) חשפה בכנס המפתחים השנתי שלה, לצד iOS 13, גם את watchOS 6 – הגרסה הבאה של מערכת ההפעלה לשעונים החכמים של החברה. מדובר בגרסה שמביאה אל היד שינויים משמעותיים למדי שאחד מהם הוא שמעתה תהיה למערכת ההפעלה הזו חנות אפליקציות ייעודית משלה. מעבר לכך הציגה אפל אפליקציות חדשות, עיצובי שעון חדשים ועוד.

החנות הייעודית בנויה במערכת כך שמשתמשים יוכלו להוריד אפליקציות ישירות לשעון ללא צורך בטלפון, וזה צעד נוסף להפוך את השעון לעצמאי יותר. למרות כי מדובר בבשורה חשובה, החנות החדשה תחסר את אחד הדברים שהמשתמשים מאוד ציפו לו: לא ניתן יהיה להוריד עיצובי שעון חדשים פרט לאלו המותקנים מראש.

עם זאת, כאמור, יש כמה וכמה עיצובים מרעננים ואליהם מצטרפים גם ווידג'טים חדשים כגון מידע על מצב הרוח ועוד. בנוסף לאלו, אפליקציית Audiobook מגיעה לשעון, ביחד עם אפליקציית התזכורות הקוליות והמחשבון, שיאפשר גם לחשב טיפים ישירות מהזרוע.

אחד ההיבטים המעניינים ביותר ב-Apple Watch הנוכחי הוא כמובן ההיבט הבריאותי שלו, ואפל הכריזה על עוד אלמנט בדמות אפליקציה חדשה שתאפשר לשעון למדוד רעש סביבתי בזמן אמת ולהתריע בפני המשתמש ששמיעתו עלולה להפגע. השעון יציג אזהרות מדוייקות בהתאם לנתוני אמת של ארגון הבריאות העולמי, כך שאם לדוגמא הרעש יעלה על 90 דציבלים, עוצמה שיכולה לפגוע בשמיעה אם נחשפים אליה במשך ארבע שעות בשבוע, השעון יתריע על כך בפני המשתמש.

בנוסף, יוכלו המשתמשים לקבל מידע נרחב יותר על הפעילות הגופנית שלהם ולדעת אם הם נמצאים בעליה או ירידה ומה עליהם לעשות כדי להשלים את היעד היומי. נשים יוכלו גם לעקוב אחר המחזור החודשי באמצעות אפליקציית הבריאות שתשולב גם במכשירי iPhone כשהם יקבלו את iOS 13.

הבטא הראשונה של watchOS 6 כבר זמינה למפתחים והגרסנ המלאה צפויה להגיע בחודש ספטמבר לכל מכשירי ה-Apple Watch פרט לראשון, שהתמיכה בו כבר הופסקה עם watchOS 5 בשנה שעברה.

צפו בהכרזה המלאה על watchOS