בין שלל ההכרזות של אפל (Apple) הערב כמו tvOS 13 ומערכת הטאבלטים החדשה iPadOS, הכריזה החברה גם על iOS 13, עדכון גדול שבדרך למכשיריה הניידים.

ב-iOS 13 אפל התמקדה יותר בייצוב המערכת ובמאפיינים שונים. בחברה מבטיחים שיפור בביצועים בהשוואה ל-iOS 12, במיוחד ירגישו זאת בעלי מכשירים ישנים. זיהוי פנים ב-Face ID מהיר יותר ב-30% ואפליקציות יופעלו פי 2 מהר יותר. גם עדכוני המערכת צומצמו, עד כ-50% בנפח ההורדה בשחרורים עתידיים.

לראשונה, אפל הציגה 'מצב כהה' (Dark Mode) שיגיע עם iOS 13. אפשרות הקיימת מזה זמן במכשירי האנדרואיד וגם במערכת macOS Mojave משנה שעברה. כעת, יישומי אפל יתמכו במצב כהה כמו גם שלל תפריטי המערכת. האפשרות לא משנה דבר ביכולות של היישומים, אלא רק במראה החיצוני, שנחשב לחסכוני יותר בחשמל במסכי OLED וקצת פחות מציק בעיניים.

iOS 13 Dark Mode official images

הסוף ל-iTunes

במהלך צפוי אך מתבקש, אפל מפסיקה את השימוש ביישום ה-iTunes שהושק לפני 18 שנה. במקומו, אפל הציגה 3 יישומים חדשים: Apple Music, Apple Podcast ו-Apple TV. מי שבכל זאת מתעקש על סנכרון וחיבור למחשב, יוכל להשתמש ב-Apple Music שגם יספק גישה לכל ספריית המוזיקה של החברה לרכישה והורדה.

מי שמרבה להקליד ימצא כמה שיפורים חשובים ב-iOS 13. המקלדת המובנית של אפל זכתה לעדכון רחב הכולל הקלדה בהחלקה, אפשרות המוכרת למשתמשי אנדרואיד ב-Gboard או ב-SwiftKey. אצל אפל היכולת הזו נקראת Quick Path.

ביישום ה-iMessage נוספה אפשרות להגדיר את התמונה ופרטים שונים בפרופיל האישי ולשתף זאת עם משתמשים אחרים. כמובן שאפשר להשתמש ב-Memoji, האמוג'י מפרצופים שגם כן זכה לכמה עדכונים והתאמות אישיות רבות והפיכתם לסטיקרים לשליחה בהודעות.

חידושים נוספים: משתמש ה-Apple ID יוכל מעתה לשמש כחיבור מהיר לשירותים ואפליקציות. בדומה לאפשרות חיבור עם חשבון הפייסבוק, אפל תאפשר למשתמשים להתחבר עם חשבון האפל האישי שלהם ("Sign in with Apple").  יישומי Find My Friends ו-Find My iPhone אוחדו ליישום אחד בשם Find My. האפליקציה המאוחדת החדשה מאפשרת לעקוב אחר הודעות במכשירים, חברים ומשפחה באותו הזמן. יישום הקבצים יתמוך כעת בכרטיסי SD כמו גם בהתקני USB להעברת קבצים.

iOS 13 תהיה זמינה למכשירי ה-iPhone החל מדגם iPhone 6s ומעלה לקראת חודש ספטמבר, מה שאומר שמי שנשאר בחוץ ולא יקבלו יותר עדכונים הם דגמי iPhone 6 ו-5s. גרסת המפתחים הראשונה זמינה כבר להורדה.

צפו בהכרזה על iOS 13

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.