אפל (Apple) כבר מזמן רואה בטאבלט שלה כמוצר עבודה עסקי, כזה המסוגל להוות בצורה מסוימת גם תחליף למחשב. לכן ההפרדה בין מערכת ההפעלה לטלפונים אל מול הטאבלטים היא הכרחית בעיניה, כאשר היא הכריזה בכנס המפתחים השנתי על iPadOS.

מערכת ההפעלה החדשה-ישנה, היא אותה מערכת מבוססת iOS, רק שעתה היא זוכה לשם חדש וכמה מאפיינים נוספים הממוקדים לתחום הטאבלטים. iPadOS תבסס ברובה על iOS 13 ששוחררה גם היא היום, כמו גם היא תזכה לרצף בעדכונים כפי שאפל נוהגת לעדכן את מכשיריה השונים.

החידוש העיקרי ב-iPadOS הוא מסך בית חדש שיסייע בשימוש מתקדם בטאבלטים של החברה. בין היתר המערכת תספק ווידג'טים חדשים, פיצול מסך והפעלה של יישומים בו זמנית, ניהול משימות מתקדם, גרירה ושימוש מוגבר במחוות, התאמות לעמדות עגינה ותמיכה ברצף עבודה בין מכשירים שונים.

דפדפן ה-Safari קיבל חיזוק משמעותי ב-iPadOS, ולדברי אפל מדובר בדפדפן "ברמה של מחשב שולחני". בין היתר מבטיחה החברה ביצועים גבוהים בשימוש היום יומי, מגוון רחב של קיצורי מקלדת שייסעו להשתמש בו בקלות וכן יישומים מובנים כמו Google Docs.

גם ניהול הקבצים הפך למתקדם יותר ב-iPadOS. בין היתר סייר הקבצים המובנה יתמוך מעתה בחיבור התקנים חיצוניים, שיתוף תיקיות ב-iCloud, ואפילו תמיכה בפורטוקול השיתוף SMB הנפוץ במחשבי Windows. יש מחוות חדשות כמו צביטה עם 3 אצבעות לעהתקה או נגיעה להדבקה. שימוש במנהל הורדות מתקדם כמו גם התאמות שונות למקלדת, הגדלה והקטנת הפונטים, גרירה ממקום למקום ועוד.

קרא עוד:  המהיר בשוק: ADATA חשפה כונן SSD PCIe 4.0 לגיימרים

המעבד ל-iPadOS יאפשר לאפל להתאים את המערכת טוב יותר למסכים גדולים ויאפשר לה חופש עבודה ואופטימיזציה טובה יותר. זו הסיבה כי החברה הפרידה גם את שאר מערכות ההפעלה כמו watchOS לשעונים, tvOS למזרימי המדיה שלה ו-macOS למחשבי המק.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.