אפל (Apple) השיקה גרסה חדשה של הדפדפן afari (סאפארי), ולכל הפלטפורמות שהיא מציעה. גרסה זו מחזקת עוד יותר את העזרה שמגיש הדפדפן לגולשים, בזכות עצמו, במטרה למנוע פגיעה בפרטיות שלהם.

הגרסה החדשה מציעה גרסה מעודכנת של מנוע מניעת המעקב החכם של הדפדפן (Intelligent Tracking Prevention). אם בגרסאות הקודמות המנוע אפשר למשתמשים לבחור את האפשרות למנוע לעקוב אחר הפעילות המקוונת שלהם, כעת בגרסה החדשה חסימת קבצי העוגיה של אתרי צד שלישי מתבצעת כברירת מחדל.

בנוסף הגרסה החדשה של Safari מונעת מעקב אחר פעילות המשתמשים באתרים בהם נשמר אישור כניסה נדרש, וכן היא עוזרת למנוע התקפות סייבר שונות שמנצלוץ בקשות שמופנות לאתרים אחרים מתוך הדף בו נמצאים באותו רגע.

"זהו שיפור משמעותי לפרטיות מכיוון שהוא מסיר את התחושה לפיה לכאורה 'מותר לבצע קצת מעקב חוצה אתרים'. סאפארי ממשיכה לסלול את הדרך לפרטיות באינטרנט, הפעם כדפדפן המיינסטרים הראשון שחוסם באופן מלא עוגיות צד שלישי כברירת מחדל", אמר ג'ון ווילנדר, מהנדס אבטחת Webkit באפל.

Safari זמין ל-macOS 10.15.4 וכן ל-iOS/iPadOS 13.4.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.