במסגרת אירוע ההכרזה השנתי שלה הכריזה אפל (Apple) גם על עדכון למזרים המדיה שלה, Apple TV. מעתה הוא יתמוך גם בתכנים שצולמו ברזולוציית 4K בניגוד לגרסה הקודמת שתומכת רק ב-FHD. בכך למעשה משווה אפל את יכולות מזרים המדיה שלה למזרימי מדיה אחרים בשוק, כמו Amazon Fire (אמזון פייר), Roku (רוקו) ו-Chromecast (כרומקאסט) שכבר תומכים ברזולוציה זו.

בנוסף יתמוך Apple TV גם ב-HDR. כך הוא יוכל בעת פעולה במצב זה, ולפי הצורך, להבהיר תמונות ולחדד את הצבעים שלהן בהתאם לתנאי תאורה במטרה לספק תצוגה טובה ונעימה יותר לעין. המכשיר יתמוך גם בסטנדרט Dolby Vision שתומך ב-HDR10.

בעקבות הגבהת הרף של מזרים המדיה שלה תתחיל אפל להציע ב-iTunes סרטים באיכות 4K במחיר שזהה ללזה בו מוצעים כיום סרטים באיכות FHD, ואף תשדרג באופן אוטומטי תכנים קודמים שרכשו המשתמשים.

גרסת ה-4K של Apple TV מבוססת על שבב ה-A10X Fusion של החברה ששולב כבר בדגמי ה-iPad Pro שהושקו מוקדם יותר השנה, וב-3 ג'יגה-בייט זיכרון עבודה. בנוסף מציעה הגרסה החדשה יכולות משופרות עבור משחקי וידאו, בביצועים גרפיים שלפי החברה חזקים יותר פי ארבע לעומת או של הדגם הקודם.

Apple TV 4K יעלה 179 דולרים לגרסה עם 32 ג'יגה-בייט נפח אחסון, ו-199 דולרים לגרסה עם 64 ג'יגה-בייט נפח אחסון. ניתן יהיה להזמין אותו החל מה-15 בספטמבר, והוא יחל להימכר בחנויות ב-22 בספטמבר.