אפשר רק לנחש בינתיים איך אפל (Apple) תכנה את מכשירי ה-iPhone הבאים שהיא תשיק, אבל נראה שדבר אחד שקשור אליהם כבר סגור: החברה בחרה לייצר גם את מעבדי ה-A13 של מכשירי 2019 שלה ב-TSMC, מפעלי ייצור השבבים הרשמיים של טייוואן, ובאופן בלעדי.

לפי אתר שרשרת האספקה הסיני דיגיטיימס (DigiTimes) באפל החליטו שוב שאין סיבה להחליף סוס מנצח, בעיקר לאור העובדה ש-TSMC היא יצרנית שבבי העיבוד היחידה שמציעה כיום ייצור סדרתי ושוטף של מעבדים מתחת ל-10 ננו-מטר, ובמיוחד כמובן 7 ננו-מטר.

סיבה נוספת שאפל מיהרה להבטיח מקום ומועדים על קווי הייצור היא ש-TSMC הולכת ומגדילה את נתח השוק שלה, וסוגרת לאחרונה חוזים רבים נוספים. מדובר ברשימה ארוכה, מעבר ל-AMD עליה כבר דווח. ברשימה הזו ניתן למצוא את וואווי (Huawei), את NVIDIA, ואת שתי היריבות על הנייר מדיה-טק (MediaTek) וקוואלקום (Qualcomm).

למעשה המתחרה היחידה שיש כיום ל-TSMC, בשוק ה-7 ננו-מטר, היא סמסונג (Samsung) שמייצרת מעבדים בשביל עצמה וגם לה כבר יש חוזה מובטח לייצור עבור קוואלקום. בהיבט הזה TSMC מובילה עדיין בפער ניכר.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.