שלושה מקורות שונים מדווחים כי אפל (Apple) מצמצמת את ייצור מכשיר ה-iPhone X בחצי עקב מכירות מאכזבות מהצפוי. לפי הדיווחים, החברה תייצר רק 20 מיליון מכשירים ברבעון הנוכחי, בניגוד ל-40 מיליון שאותם הזמינה בתחילה.

לפי הוול סטריט ג'ורנל, אפל אף חתכה את ייצור הרכיבים הפנימיים עבור האייפון בכ-60 אחוזים מכפי שתכננה, מה שאומר כי התחזיות עוד עשויות להשתנות שוב. מכשיר ה-iPhone X אמנם הוגדר כלהיט מיידי כשהושק בחודש נובמבר האחרון בעיקר בתקופת החגים הנוצריים, אך כעת נרשמה האטה במכירות, וכפועל יוצא גם ברווחיה של החברה. כתוצאה מהדיווחים הללו, ירד ערך מניות החברה בשבוע החולף ב-5.1 אחוזים, שתורגם לצניחה של 46.4 מיליארד דולר.

ביום חמישי הקרוב צפויה החברה להכריז על דו"ח הרווחיות שלה ברבעון האחרון של שנת 2017, כלומר מחודש אוקטובר ועד דצמבר, ואז תחשוף כמה הרוויחה ממכירות ה-iPhone X. יחד עם זאת, גורמים מעריכים כי הרווחיות של החברה לא תושפע באופן דרמטי, עקב מכירות חזקות מהצפוי של דגמי ה-iPhone 8 וה-iPhone 8 Plus, כמו גם העובדה שמכשירי ה-iPhone X הם בעלי מחיר גבוה במיוחד – בין 999 ל-1,149 דולר – כך שסכום הכסף שתשלשל החברה לכיסיה יהיה גדול גם אם המכירות אכזבו.