אמש (רביעי) חשפה אפל (Apple) באירוע ההכרזה השנתי שלה את הדור הבא של מכשירי האייפון, ה-iPhone XS ו-iPhone XS Max, לצד דגם מוזל – iPhone XR. כעת מתברר כי החברה תפסיק למכור את iPhone X, פחות משנה אחרי שהכריזה עליו.

למרות שמועות על מכירות נמוכות מאז הוכרז בחודש נובמבר האחרון, רווחי אפל הראו כי iPhone X נמכר ממש טוב. עד כה, מדובר היה באייפון היקר ביותר של החברה אי-פעם, עם תג מחיר של 999 דולר, אולם הדור החדש מגיע לסכומים גבוהים עוד יותר.

בפברואר האחרון התייחס מנכ"ל אפל, טים קוק למכירות המוצלחות ואמר "iPhone X הוא מעל הציפיות שלנו והוא האייפון הנמכר ביותר שלנו בכל שבוע מאז שהושק בנובמבר".

עוד בנושא: סקירה: iPhone XS – שדרוג קל אך במחיר יקר

לצד זה, הדגמים שנחשפו זהים בעיצובם לחלוטין ל-iPhone X, ואילו גם המפרט לא שודרג באופן משמעותי. באפל יודעים כנראה שאין עוד סיבה טובה לשלם יותר, ובחברה רוצים ככל הנראה לשמור בלעדיות לדור החדש, ובהכרזה אמש השמיטו בשקופית המחירים את הדגם של השנה שעברה.

Image result for iphone xs prices

חשוב לציין כי iPhone X היה הראשון ששילב את המגרעת בחלקו העליון של המסך (Notch) לצורך שימוש עם מערכת זיהוי הפנים, דבר שהוביל לגל שלם של הכרזות מצד החברות המתחרות, שניסו גם הן לאמץ את הקו העיצובי של החברה, למרות שאין ברשותם מערכת דומה.

קרא עוד:  סמסונג יחד עם וואווי שומרות על ההובלה בשוק המובייל, ברבעון המוצלח מזה שנים

נראה כי השנה רף המחירים עלה עוד יותר, עם השקתם של iPhone XS ו-iPhone XS Max, כאשר מחירם אמנם מתחיל במחיר זהה של 999 דולרים לדגם הבסיס (עם 64 גיגה-בייט), אולם הדגמים בעלי נפח גדול יותר ממשיכים עד ל-1,449 דולרים.