בצל פרשת ה-iPhone 6 Plus המתעקמים, החברה מקופרטינו החליטה להציג את הצד שלה: מעבדות החברה שם נבדקים המכשירים לפני יציאתם לשוק, כשהם עוד בשלב האב-טיפוס. בצעד נדיר, מספר כתבים הורשו להיכנס למעבדות הבדיקה של אפל כדי להראות לעולם כיצד היא בוחנת את מכשיריה לפני השקת מוצר חדש.

כחלק מהניסויים, מכשירי האייפון נבדקים ב-4 סוגי מבחנים: מבחן כפיפות (במצב ישיבה), מבחן עיקול של שלוש נקודות, מבחן נקודת לחץ, ומבחן התעקמות (פיתול). לדברי אפל, במבחן הכפיפות נבחנים מספר מצבי ישיבה, כגון ישיבה ישירה על פני המכשיר על פני משטח רך או קשה, ועוד. במבחן עיקול שלוש הנקודות, מתבצע לחץ של 25 ק"ג על חלקו האחורי של המכשיר, היכן שהמכשיר בדרך כלל מתעקם. מבחן הלחץ בודק נשיאה של 10 קילוגרם על מרכז המכשיר ובמבחן התעקמות (פיתול), המכשיר מחובר בקצוות ומתבצע לחץ מנוגד למספר כיוונים כדי לבדוק את עמידותו ותקינותו של האלומיניום המצפה את כל גב המכשיר.

מבחן הכפיפות ועיקול שלוש הנקודות הם היותר רלוונטיים לפרשה האחרונה ובאפל אומרים כי עמידה במבחנים הללו מעידים כי המכשירים מסוגלים לשאת לחץ רב.

Consumer Reports מתערבים
Consumer Reports, רשות הצרכנות האמריקאית ביצעה בדיקות משל עצמה, ומצאה כי ה-iPhone 6 ו-iPhone 6 Plus אמנם בעלי מבנה חלש יותר ללחץ בהשוואה למכשירי ה-LG G3, Galaxy S5 ואף ה-iPhone 5 הקודם, אך אין זה אומר כי הם אינם חזקים מספיק: “הבדיקות שלנו הראו כי שני מכשירי האייפון חזקים בניגוד לדיווחים ברשת. למרות שאין מוצר שלא ניתן לגרום לו לנזק במצב כזה, אנחנו מצפים כי מכשירי האייפון מסוגלים לעמוד בסוג של שימוש כזה (כפי שפורסם ברשת).”

קרא עוד:  מחקר: רוב אוזניות נטולות החוטים שנמכרו בשוק הן AirPods

על פי כל התמונות והסרטונים שראינו, עושה רושם שנזק כפי שתואר ברשת לא הגיוני שיתרחש, מה שעוד יותר מעיד כי מדובר בסדרת ייצור פגומה. אנחנו מקווים שפרש זו תסתיים ושאפל תקפיד יותר על שרשרת הייצור של ה-6 פלוס כדי למנוע תקריות נוספות כאלה בעתיד.