מוקדם יותר השבוע שחררה אפל את גרסת הבטא של iOS 9.3 למפתחים, צעד שהביא לנו לראשונה בישראל, תמיכה בעברית ל-Siri, העוזרת הקולית של אפל (Apple) אשר מאפשרת ביצוע פקודות קוליות וקבלת מענה בשפה העברית. גרסה זו מיועדת כאמור למפתחים, כך שמי שאין ברשותו חשבון מפתח פעיל לא יוכל להתנסות בה, אולם כחלק מהרצון של אפל לשתף את הציבור הרחב ולשחרר גרסאות נקיות מבאגים עד כמה שאפשר היא מפיצה את העדכון בערוץ הבטא (Beta Testers).

כעת, כולם יכולים להתנסות בגרסה החדשה עוד לפני שהושקה ולא צריך להיות מפתח בשביל כך וכן לשתף את דעתם על הגרסה העברית של סירי שהוטמעה במערכת, זאת על ידי רישום באתר הבודקים של אפל ולקבל את הבטא להורדה למכשיר. כמובן, שיש לגבות את תוכן המכשיר לענן או ל-iTunes וההתקנה על אחריותכם בלבד.

תהיות רבות עלו ברחבי הרשת עם שחרורה של הבטא הראשונה של iOS 9.3, שכן גרסה זו כוללת תכונות חדשות רבות יחסית לגרסת ביניים. iOS 9.3 מביאה איתה גם מצב לילה שמאפשר לשנות את טמפרטורת המסך לצורך עבודה נוחה יותר בשעות המאוחרות ולהפחית את אפקט "האור הכחול", תמיכה של אפליקציות מובנות נוספות ב-3D Touch, אבטחת פתקים עם סיסמא וטביעת אצבע, תמיכה בחיבור מספר שעונים למכשיר אחד, Siri בעברית, ועוד תכונות נוספות עליהם תוכלו לקרוא בכתבה.