אפל שחררה הערב את גרסת הבטא 9.3 של מערכת ה-iOS. לצד השדרוגים הקטנים עימם מביאה הגרסה החדשה שזמינה כרגע למפתחים בלבד, יכולים כעת המשתמשים הישראליים לנשום לרווחה – סירי למדה לדבר עברית.

לא פחות מ-3 שנים נאלצנו להמתין בעוד שבינתיים אפל הוסיפה תמיכה במגוון שפות אחרות, אולם כאמור נראה כי השמועות במהלך שנה שעברה היו נכונות והעוזרת האישית, סירי, תתמוך בעברית מלאה. את השינוי ניתן למצוא באתר המפתחים בו נכתב אודות השינויים עבור גרסת הבטא 9.3 ובין היתר על תמיכתה של סירי בעברית לצד תיקונים נוספים. Siri Hebrew

בין היתר נוספה תמיכה בריבוי משתמשים (Shared iPad), כלומר שניתן להפעיל ולהתחבר למספר משתמשים על אותו המכשיר, אם כי כרגע האפשרות תהיה פתוחה רק ב-iPad ורק עבור בתי ספר ומכללות שם ישנו מספר רב של תלמידים על מספר מועט של מכשירים. בפועל זה אומר כי ברגע שהמשתמש מתחבר, כל האפליקציות, הספרים, המסמכים והתכנים האישיים יהיו זמינים רק עבורו וללא צורך להוריד את כל התוכן מחדש.

למעשה, אפל פיתחה כלים רבים לתחום החינוך באייפד, כך המורה יכול להגביל את השימוש בטאבלט, לנעול אפליקציות, לשתף תכנים של תלמידים ישירות בטלוויזיה עם Apple TV וגם לבדוק מה הם עושים בטאבלט כשהם לא מרוכזים בשיעור.

אפשרות נוספת מכונה Night Shift המאפשרת למשתמש לקבוע את הטמפרטורה של התצוגה בהתאם לזמן ולמקום שבו נמצא האייפד או האייפון. כך ניתן להפחית את תופעת האור הכחול בתצוגה, דבר שנטען על ידי חוקרים כי גורם להפרעות שינה כאשר משתמשים במכשירים החכמים בשעות המאוחרות של הלילה.

קרא עוד:  ההרשמה בעיצומה: בוטקמפ בן 10 שבועות מכשיר מומחי DevOps ובחינם

על-פי ההערכות, הגרסה הרשמית תופץ ככל הנראה בחודש הבא, שכן קודמת לה גרסה 9.2.1 שנמצאת בבדיקות בטא אף היא. עם זאת, יש לציין שבעת שחרור הגרסה סירי אינה תתמוך בחיפוש מקומות בעברית בשלב הראשוני ואינה תתמוך בניווט קולי – אלא אך ורק בפקודות בסיסיות כגון פקודות קוליות בעברית, הכתבות, הפעלת אפליקציות ועוד מספר פעולות שהעוזרת האישית יודעת לבצע.

לצד השחרור, ייתכן שגם נוכל לראות בקרוב גם את השעון של אפל, ה-Apple Watch שיושק בישראל באופן רשמי, שכן שמועות דיברו על כך כי השעון יגיע לארץ בעת שסירי תלמד לדבר עברית. בנוסף ייתכן כי בקרוב נוכל לחפש תכנים ב-Apple TV החדש בעברית מלאה, אך נאלץ להמתין לשחרור הרשמי ולראות מה היכולות האמיתיות שהיא תדע לספק.