הבטיחה וקיימה: אפל (Apple) הסירה בחודש האחרון מספר שיא של 47,300 אפליקציות מחנות ה-App Store, זאת כחלק מהמאמצים שלה לעשות סדר ולנקות אפליקציות מיושנות.

הסרת האפליקציות שבאה כסנקציה למפתחיהם על כך שלא עדכנו אותם כבר תקופה ממושכת או כאלו שלא עמדו בדרישותיה של אפל, מהווה גידול של 238 אחוז לעומת חודש שעבר. לשם השוואה, בכל שנת 2016 כולה הוסרו כ-14,000 אפליקציות – כך שנראה כי אפל בהחלט עשתה סדר בחנות היישומים שלה.

הקטגוריה הנפגעת ביותר היא קטגוריית המשחקים, שם הוסרו כ-13 אלף אפליקציות. מיד לאחריה, היא קטגוריית הבידור שמתוכה הוסרו כ-4200 אפליקציות, כשמיד לאחר מכן צועדות להן קטגוריות הספרים, חינוך והלייף סטייל עם. לדברי אפל, כ-50 אחוז מהיישומים שהוסרו עודכנו בשנת 2015, בעוד 25 אחוזים זכו לעדכון רק בשנת 2013. בנוסף, אפל מספרת כי מדי שבועי נשלחים כ-100,000 עדכונים ליישומים שונים.

נכון לשנה הנוכחית כמות האפליקציות בחנות ה-App Store עומדת על כשני מיליון. החנות מחולקות לקטגוריות שונות, כשהמובילה שבהן היא קטגוריות החינוך והפרודוקטיביות. עד לשנת 2020, כך צופים האנליסטים, כמות היישומים תגדל עד לחמישה מיליון.

"איכות האפליקציות עומדת בראש מעיינינו", כך ציינה אפל בהודעה שלה על תחילת מבצע הניקוי. "אנו יודעים שמרביתכם עומלים קשה מאוד על היישומים על מנת לספק למשתמשים את החוויה האולטימטיבית. יחד עם זאת, חשוב לנו לתת ללקוחותינו את חווית השימוש הטובה ביותר שיכולה להיות, שנפגמת לעיתים בעקבות יישומים שאינם ראויים".

קרא עוד:  מנויי Apple Music יכולים להאזין למוזיקה מעתה היישר מהדפדפן

התמונה באדיבות ShutterStock