החל מהחודש הבא, אפל (Apple) תחל בהסרתם של יישומיים שאינם פועלים כראוי או כאלה שלא עודכנו תקופה ארוכה וזכו לדירוג נמוך בקרב המשתמשים בחנות ה-App Store.

בהודעה שהוציאה החברה למפתחיה הרשומים היא הודיעה כי החל מה-7 לספטמבר, קרי, ערב הכרזת ה-iPhone 7, מחובתם לעדכן את היישומים שבאמתחתם תוך חודש ימים – ולא הם יוסרו וללא הודעה מוקדמת. הודעה זו, סביר להניח, באה בעקבות ריבוי היישומים בחנות שאינם מתוחזקים כראוי, מתוך שני מיליון היישומים בחנות.

"איכות האפליקציות עומדת בראש מעיינינו", כך ציינה אפל. "אנו יודעים שמרביתכם עומלים קשה מאוד על היישומים על מנת לספק למשתמשים את החוויה האולטימטיבית. יחד עם זאת, חשוב לנו לתת ללקוחותינו את חווית השימוש הטובה ביותר שיכולה להיות, שנפגמת לעיתים בעקבות יישומים שאינם ראויים".

שינוי נוסף קשור לאופן שבו מחפשים המשתמשים את האפליקציות בחנות היישומים. מעתה, שמות היישומים לא יעלה על 50 תווים ויהיו תמציתיים ככל האפשר. נציין, כי לרוב מפתחי היישומים מעניקים שמות לאפליקציות הכוללים גם תיאורים כדי להעניק עדיפות מסוימת ליישום כזה על-פני יישום אחר. שינוי זה, סביר להניח, הוא כחלק מהשינויים במנגנון החיפוש עליו הודיעה היצרנית לפני מספר חודשים.

התמונה באדיבות ShutterStock