משחקי החתול והעבר בין אפל לקהילת פורצי מערכת ההפעלה נמשכים: כשבועיים לאחר ששחררה את הבטא הרביעית במספר, שחררה אפל השבוע את גירסת הבטא החמישית של מערכת ההפעלה 7.1, שבדומה לקודמתה, אינה כוללת שינויים עיצוביים ואינה מוסיפה אפשרויות חדשות, אך כוללת מספר תיקוני באגים ושיפורי מהירות כפי שדווח לאפל ע"י מפתחיה. כמה שעות לאחר שחרור הגרסה, צייץ ההאקר הקנדי iH8sn0w, הדומיננטי ביותר בסצנת ה-Jailbreak האחראי לשחרורם של כלי פריצה רבים, כי ייתכן והגרסה סותמת חורי אבטחה נוספים, עליהם התבססה פריצת ה-Jailbreak המיוחלת לגרסאות 7 הנוכחיות לה חיכו בכיליון עיניים משתמשים רבים. ההאקר ממשיך ומציין, כי גרסת הבטא הנוכחית סותמת מספר חלקים מהותיים בפאזל, שהוביל בסופו של דבר לפריצתה של מערכת ההפעלה iOS7.

אולם, בעוד קרוב לוודאי שחלק מן המשתמשים יתאכזבו לשמע בשורת האיוב, שומרים חברי קבוצת ה-Evad3rs האחראיים העיקריים לשחרורה של הפריצה הנוכחית על שקט תעשייתי, בניגוד להאקר הקנדי שממשיך להתבדח ללא הרף. גורמים המקורבים לקבוצה, מוסרים כי ייתכן ואפל אומנם חסמה חורים מהותיים שהובילו לפריצת מערכת ההפעלה הנוכחית, אך ייתכן וחברי הקבוצה מחביאים חורי אבטחה נוספים, בהם ישתשמו בשעת הצורך.

כך או כך, נראה כי כמו תמיד משתמשי מערכת ה-iOS הוותיקים יאלצו לחכות עד לשחרורה הרבתי של ממערכת ההפעלה 7.1 האמורה עפ"י כל ההערכות להשחרר בחודש מרץ השנה, בכדי לדעת מה יוליד יום.

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.