כשבועיים לאחר ששחררה את גרסת הבטא השלישית שכללה בעיקר שינויים קוסמטיים ותיקוני באגים שונים, משחררת חברת אפל גם את גרסת הבטא הרביעית של מערכת ההפעלה העתידית iOS 7.1.

כפי שנהוג בכל גרסת בטא אותה משחררת אפל לקהילת מפתחיה, גם הגרסה הנוכחית כוללת לא מעט שינויים קוסמטיים הקשורים לממשק המשתמש (UI), וכן ביצעה מספר תיקוני אבטחה קריטיים כפי שדווח לה ע"י מפתחיה. נציין, כי אפל למעשה הקדימה את המאוחר, וחשפה את הבטא הרביעית כאמור מוקדם מן הצפוי- חרף כל השמועות ברשת בדבר שחרורה המשוער.

בתוך כך, צייץ ההאקר הקנדי iH8snow האחראי לשחרורם של כלי פריצה רבים, כי תוקפה של גרסת הבטא הרביעית יפוג בתאריך ה-3.3.2014. עוד ציין ההאקר, כי ככל הנראה גם גרסת הבטא הנוכחית אינה חוסמת את חורי האבטחה עליהם התבססה פריצת ה- Jailbrealk הקודמת, אך מומלץ לחכות למוצא פיהם של האקרים נוספים וקבוצות פריצה נוספות שעוסקות בדבר.

עם שחרורה של גרסת הבטא השלישית לפני כשבועיים, חשפה אפל פיצ'ר מיוחד למשתמשיה, המאפשר למחוק את קבצי ההתקנה הזמניים הקיימים במכשיר בעקבות שדרוג גרסה מהאוויר (OTA) אותה הטמיעה אפל עוד בגרסאותיה המוקדמות של מערכת ההפעלה החמישית. ייתכן כי אפל אפשרה למשתמשיה למחוק קבצים זמניים אלה, עקב תביעתו של אחד המשתמשים, שתבע את אפל בסכום לא מבוטל על כך שקבצי ההתקנה הזמניים תפסו מקום לא מנוצל במכשירו.

קרא עוד:  אפל תשלם עד מיליון דולרים לחוקרים שיחשפו פרצות במוצריה

עפ"י כל ההערכות, שחרורה הרבתי של גירסת iOS 7.1 צפוייה להיות בסוף מרץ. נציין, כי מלבד השינויים הקוסמטיים הצפויים, צפויה להגיע הישועה בעיקר למחזיקי מכשירי האייפון 4, הסובלים מביצועים נמוכים ומאיטיות עקב שדרוג לגרסה השביעית.

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.