אפל (Apple) שחררה הערב את גרסת iOS 10.3 שכוללת אפשרות מעניינת במיוחד לבעלי אוזניות ה-AirPods ומספר חידושים נוספים, זאת לאחר לא פחות משבע גרסאות בטא.

iOS 10.3 מכילה, בראש ובראשונה, אפשרות לאתר אוזניות AirPods אבודות דרך אפליקציית Find my iPhone המובנית במכשיר. נזכיר כי לפני כחודשיים אפל הסירה אפליקציה שכזו מחנות היישומים ללא הודעה מוקדמת – אולם עתה זו מהווה חלק מובנה מהגרסה עצמה.

כדי להשתמש באפליקציה, נדרש כי אוזניות ה-AirPods יהיו מקושרות גם הן לחשבון ה-iCloud של המשתמש. יחד עם זאת, Find my iPhone תוכל להציג רק בקווים כלליים היכן נראו אוזניות ה-AirPods לאחרונה ובנוסף, מסוגלת האפליקציה לגרום לכל אזנייה להשמיע צליל כדי לאתר אותה ביתר קלות, כל עוד נותרה בה סוללה.

אפשרות נוספת בעדכון iOS 10.3 מעניקה מראה חדש לקטגוריית ה-iCloud של המשתמש. עד עתה נאלץ המשתמש לחפש עמוק בהגדרות, אולם מעתה ניתן למצוא את הפאנל החדש ישירות בראש האפליקציה כשזו כוללת מספר נתונים רלוונטים כדוגמת פרטיו המלאים של המשתמש, מספר המכשירים המקושרים לחשבון, אפשרות להחלפת סיסמה ועוד.

מצאנו את האוזניות על הספה

עדכונים נוספים: ווידג'ט לאפליקציית הפודקאסטים המובנית, אנימציות מעט חלקות יותר בפתיחה ובסגירה של האפליקציות, אפשרות לעוזרת הוירטואלית לשלם חשבונות באפליקציות התומכות בכך, מערכת ניהול קבצים חדשה לאפליקציית iCloud Drive ואפשרות לאתר קבצים גדולים, אפשרויות חדשות ל-CarPlay ומספר תיקוני באגים נוספים. ישנה גם הרחבה של יכולות מפתחים לבקש משוב על האפליקציה שלהם ואפילו הם יוכלו להגיב לביקורות.

קרא עוד:  אפל השיקה יישום iCloud חדש ל-Windows 10

כמו בכל גרסה חדשה ניתן לעדכן ישירות מהמכשיר דרך מנגנון ההורדות המובנה (OTA) או לחילופין דרך תוכנת ה-iTunes. הגרסה החדשה מתאימה למכשירי iPhone 5 ומעלה, iPad 4 ומעלה, iPad Mini 2 ומעלה וכן iPod Touch בדורו האחרון.

גם השעון מתעדכן

מלבד מכשירי iOS, אפל שחררה גם את watchOS 3.2 לשעון החכם שלה. בין יתר האפשרויות בגרסה החדשה ניתן למצוא פאנל ניהול ומתגים חדש, כשגם העוזרת האישית Siri תדע לפעול ישירות מתוך אפליקציות בדומה לאייפון. בנוסף, מכילה הגרסה אפשרות השתקה חדשה בשם Theater Mode. באמצעות לחיצה על האייקון החדש שהתווסף לשורת המתגים יוכלו המשתמשים להיכנס למצב שקט, אולם עדיין לקבל עדכונים באמצעות משוב רטט קל ולחיצה כפולה על מסך השעון – ולא בהרמת יד כפי שהיה עד עתה.

גם עדכון זה זמין דרך מנגנון ההורדות המובנה באפליקציית ניהול השעון שבמכשיר.