בתחילת החודש הנוכחי הכריזה אפל (Apple) על iOS 13 ועל iPadOS, מערכות ההפעלה העדכניות למכשירי iPhone ו-iPad. מייד עם ההכרזה איפשרה החברה למפתחי אפליקציות להוריד ולהתקין את גרסאות הבטא של מערכות ההפעלה החדשות, וכעת מתרחבת ההשקה לכלל המשתמשים.

למרות שניתן להוריד את גרסת הבטא, ההמלצה היא שלא להתקין אותה על מכשירים הנמצאים בשימוש יום-יומי: הבטא, בוודאי בגרסאותיה הראשונות, סובלת מבאגים ותקלות רבות בהשוואה לתוצר הסופי שצפוי להגיע מאוחר יותר השנה.

עבור מי שמוכן לקחת את הסיכון ומעוניין לבדוק את הגרסה העדכנית ביותר, תהליך ההתקנה פשוט למדי. לאחר הרשמה ראשונית באתר של אפל, יסופק פרופיל משתמש חדש אותו יש להתקין על המכשיר הרלוונטי. מייד לאחר מכן העדכון למערכת ההפעלה iOS 13 (או iPadOS באייפד) יופיע בתפריט הגדרות המכשיר, וניתן יהיה להתחיל בתהליך ההתקנה. שחזור המכשיר לגרסה הקודמת מעט מסובך יותר. הדרך היחידה לעשות זאת היא למעשה לשחזר את מערכת ההפעלה מגיבוי קיים, באמצעות חיבורו למחשב עליו מופעלת תוכנת iTunes.

iOS 13 מביאה עימה למשתמשי האייפון מספר חידושים ביניהם מצב תצוגה חשוך (Dark Mode), מקלדת משופרת, ושינויי נראות בתפריטים רבים במערכת ההפעלה. היא תומכת במכשירי iPhone מדגם SE ו-6S ומעלה, וגם ב-iPod Touch. גרסת iPadOS מביאה עימה שדרוג דרמטי עוד יותר עם מסך בית חדש, תמיכה בעכבר ובהתקני זיכרון USB, ושיפורים בעבודה עם אפליקציות מרובות על המסך. היא נתמכת בדגמי האייפד מדגם iPad Air 2 ומעלה.