שירות המוזיקה בהזרמה של אפל, Apple Music, צפוי לראות אור גם בישראל בתחילת הרבעון הראשון של 2016 ויעלה בין 30 ל-40 שקלים לחודש, כך על-פי הדיווח של גלובס.

טרם ידוע האם נפתרו כל ענייני זכויות היוצרים ונחתמו הסכמים מול מחברות התקליטים והמדיה השונות לשם הפעלת השירות, אך הסיכוי לכך גבוה שכן, Apple Music פועל כבר בכ-100 מדינות ברחבי העולם ומציע מנוי חודשי עם מאגר עצום של כ-30 מיליון שירים ביניהם גם ערוצי מוזיקה ותחנות רדיו נבחרות בחינם לצד אמנים ישראלים מוכרים.

השירות שהושק עם שחרורה של מערכת ההפעלה iOS 9, הוא מתחרה ישיר בשירותים דומים אחרים כגון ספוטיפיי ופנדורה הפופלריים במיוחד בארה"ב ובארץ הוא יצטרך להתמודד מול השירותים המופעלים על ידי מפעילות הסלולר כמו פלאפון מיוזיק וסלקום ווליום שמחירם עומד על 20 שקלים בחודש. מלבד זאת, השירות זמין לכל המכשירים המריצים את מערכת הפעלה iOS, כולל ה-Apple Watch, כשלאחרונה הושק גם למחשבים מבוססי מערכת ההפעלה של מיקרוסופט ובקרוב הוא יושק למכשירים מבוססי מערכת ההפעלה אנדרואיד.

מלבד התשלום החודשי, שווי ערך לכ-10 דולרים, מציעה אפל תקופת התנסות של כשלושה חודשים טרם ההצטרפות וכן היא מפעילה אפל שרות האזנה משפחתי תמורת 15 דולרים לחודש, שתקף לשישה בני משפחה.

מעניין יהיה לראות כיצד יגיבו המתחרות בארץ המפעילות שירות דומה.