אפל (Apple) הכריזה על שינוי דרמטי למדי בקו מחשביה הניידים. מחשב ה-MacBook הדקיק של החברה, בעל מסך בגודל 12 אינץ׳ שנחשף לראשונה ב-2015 והוצג אז כ-״עתיד תחום הני״, הוסר מהחנות ולא יימכר עוד. לצידו נעלם מהמבחר מחשב נוסף שהיה זמין עד השבוע, דגם הדור השני של ה-MacBook Air שהוסיף להימכר עד כה לצד דגם הדור השלישי החדש.

בעקבות שינוי זה, עומד מבחר המחשבים הניידים של אפל על שני דגמים בלבד: ה-MacBook Air וה-MacBook Pro. גם אלו עברו עדכון: מחשב ה-MacBook Air כעת זול יותר לרכישה בדגם הבסיסי במאה דולרים (1,099 דולרים), והמסך שלו זוכה לתכונת ה-TrueTone המוכרת מהאייפון והאייפד, המתאימה באופן אוטומטי את גווני התצוגה לתאורה החיצונית על מנת שהפריטים המוצגים על המסך יראו טבעיים יותר.

דגם הבסיס של ה-MacBook Pro, המצויד במסך 13 אינץ׳, מקבל גם הוא את תכונת TrueTone, וגם שדרוג כולל במפרט למעבד Core i5 מרובע ליבות מהדור השמיני של אינטל (Intel), המהיר כפליים מקודמו לטענת אפל. בנוסף, גם דגם הבסיס של ה-MacBook Pro מגיע כעת עם מסך Touch Bar, המציג קיצורי דרך דינאמיים בהתאם לתוכנה המוצגת על המסך באותו רגע, וגם סורק טביעות אצבע (Touch ID).

כל המחשבים של אפל מגיעים כעת, אם כן, עם מסך ״רטינה״ איכותי, וגם עם הדור השלישי של מקלדת ״הפרפר״, שאמור להיות אמין הרבה יותר מהדגמים הקודמים שזכו ללא מעט ביקורת. אפל צפויה להכריז על מחשב MacBook Pro נוסף עם מסך בגודל 16 אינץ׳, אולי באירוע שייערך לקראת סוף השנה.