לא רק אייפד חדש ומערכת הפעלה שולחנית חדשה: אפל חשפה אמש (ה') באירוע גם דגם חדש ומשודרג למחשבי ה-iMac, סדרת ה-All in One של החברה, הכולל מסך בגודל 27 אינץ' ברזולוציית 5K.

כפי שחזו השמועות, שדרגה אפל את סדרת המחשבים שמעט נשכחו בכנס שנערך אשתקד ולא זכו לשדרוג המגיע להם. מלבד המסך בגודל ה-27 אינץ', מציגה החברה גם רזולוציה אותה היא מכנה Retina 5K, שהיא למעשה רזולוציה הגבוהה בכ-60 אחוזים יותר מרזולוציית 4K הקיימת במסכי הטלוויזיה המודרניים. במונחים טכניים, המסך מגיע עד לרמת תצוגה מרשימה במיוחד של 5120×2880 פיקסלים, זאת בהשוואה למסכי ה-4K שמגיעים עד לרזולוציית תצוגה של 2160×3840.

תחת מכסה המנוע (או המסך), שדרגה אפל את ה-iMac החדש במעבדי Inter Core i5 בסדרת Haswell החדשה עם מהירות שעון של  3.5GHz. על החלק הגרפי של המחשב ובניגוד לשנים קודמות בהן שלטה חברת Nivdia עם כרטיס המסך GeForce GTX 775M, אפל בחרה הפעם בחברת AMD עם כרטיס המסך Radeon R9 M290X שאומנם נחשב פחות מתקדם מקודמו, אך יספק תוצאות מרשימות במיוחד. מלבד זאת כולל ה-iMac החדש זיכרון RAM בנפח של 8 ג'יגה-בייט וכונן אחסון בנפח של 1 טרה-בייט.

על אף השדרוג העוצמתי, מסך המחשב נשאר בעובי של 5 מ"מ בלבד. החברה גם מבטיחה כי מלבד שיפור בביצועים, יחסוך המחשב בכ-40 אחוז שימוש באנרגיה, זאת בהשוואה לדגמים קודמים.

http://www.youtube.com/watch?v=dlfN4vgzypw

למעוניינים במחשב חזק יותר בעל ביצועים טובים יותר, ניתנה יכולת שדרוג למעבדי i7 שמקנים מהירות שעון של 4GHz, זיכרון RAM בנפח 32 ג'יגה-בייט, כרטיס מסך מסוג Radeon R9 M295X וכונן אחסון בנפח 3 טרה-בייט.

המחשב זמין לרכישה והזמנה מוקדמת החל מהיום, ותג מחירו עומד על 2500 דולרים. לעומתו, מחשב ה-iMac הקודם זוכה להוזלה של 100 דולרים ומחירו נאמד ב-1500 דולרים.

אפל בקטן
לא רק מחשב ה-iMac זכה לשדרוג: גם הדגם המוקטן והזול ביותר של החברה, ה-Mac Mini, זוכה לשדרוג וזאת לאחר כשנתיים בהן לא זכה לאיזכור כלל. הוא מציג ביצועים פי שניים יותר מהירים וטובים מקודמו, כרטיס מסך מסוג Intel HD 5000 המקנה ביצועי גרפיקה חזקים יותר ב-50 אחוז, מעבד כפול ליבה i5 של אינטל, בעל זיכרון RAM בנפח של 4 ג'יגה בייט וכונן אחסון פנימי בנפח חצי טרה-בייט.

עם זאת, אפל הורידה את מחיר הכניסה של מחשבי ה-Mac Mini, עד לרמה 400 דולרים לדגם הבסיסי במקום ה-600 דולרים לדגם הקודם אותו מכרה.

mac mini 2012 03-580-90

 

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.